Які професії найбільш популярні в Україні в 2023 році? Детальний огляд

У 2022 році на ринку праці в Україні все було надзвичайно нестабільно. Адже через повномасштабну війну відбулися зміни і деякі професії на певний період взагалі втратили актуальність, а інші навпаки стали мегапотрібними.

Які ж працівники потрібні у 2023 році? Де дійсно добре платять і хто є дуже затребуваним?

Медики

У 2023 році медики лишаються найбільш затребуваними. Значна частина справді хороших лікарів зараз виконує свій військовий обов’язок, інші ж змушені опановувати нові спеціальності і отримувати нові знання. До того ж, в Україні з кожним роком збільшується кількість приватних клінік, де хороший медик здатний добре заробити.

Особливо легко знайти роботу хірургу. Якщо ви хірург будь-якого профілю, то наявність робочого місця у 2023 році вам точно забезпечено. Крім того, потрібні дерматологи, урологи, стоматологи і їх асистенти, є велика потреба у кваліфікованих медсестрах.  Середня зарплатня лікаря в Україні 20-25 тисяч гривень (тут відіграє роль багато факторів), медсестер – приблизно 16000. Завжди є потреба у молодшому медичному персоналі: молодших медичних сестрах та медбратах.

Будівельники

На даний момент працівники будівельних спеціальностей потрібні на всій території України. Адже щодня доводиться відбудовувати і  відновлювати зруйноване житло, об’єкти інфраструктури. А у містах, де відносно спокійно, необхідно будувати чи ремонтувати будинки для внутрішньо переселених осіб. У 2023 році бути будівельником вигідно, адже ціни і на матеріали, і на роботу зросли, тому є можливість заробити. А якщо ви самі будете робити ремонт чи щось будувати, то можна зекономити.

В майбутньому професія будівельника в Україні буде дуже поширена, адже щоб відновити Україну потрібно буде чимало робочих рук. В середньому будівельники заробляють 20000 гривень і більше.

Працівники логістичної галузі

На даний момент, швидкість перевезень відіграє важливу роль. В Україні потрібно доставляти товари тут і зараз. Це стосується продуктів, води, медикаментів, допомоги військовим і цивільним.

Для цього потрібні кваліфіковані логісти, які зроблять все, щоб товари доставлялися швидко і максимально ефективно. Прикладом, хорошої логістичної компанії є «Нова пошта», яка змогла витримати всі виклики часу і доставляє товари навіть в найбільш «гарячі точки».
Середня зарплата логіста в Україна – 15800 гривень.

Психологи та психоаналітики

Через війну велика кількість людей потребує допомоги психологів. Їх чекають у клініках, диспансерах, поліклініках, школах, дитячих садочках, МНС, у війську. Всі спеціалісти, які якимсь чином пов’язані з психологією дуже потрібні, адже люди, які травмовані війною, потребують кваліфікованої допомоги, тренінгів. Психологи необхідні дорослим і дітям у будь-якому куточку України. Знайдуть роботу і ті, хто спеціалізуються на екстреній психологічній допомозі, так і ті, які працюють систематично, займаються профілактикою.

Середня зарплата психолога в Україні у 2023 році – 14500 гривень. У державних структурах вона може бути меншою, у психологів з приватною практикою значно більша.

Військові

На даний момент, саме військові спеціальності є одними з найбільш затребуваних. Потрібні військові усіх спеціальностей, особливо необхідні ті, хто вміє управляти дронами, працювати з сучасною технікою. Бути військовим дуже престижно і популярно. Така спеціальність поширена як серед чоловіків, так і серед жінок.

Не тільки у 2023 році, але й надалі військові спеціальності будуть максимально популярними. Це пов’язано з сусідством з країною-терористом, з тим, що кожен українець зрозумів, що саме військові можуть реально захистити і зберегти життя.
Середня зарплата військового в Україні відрізняється в залежності від місця перебування і служби. Вона стартує від 30000 гривень.

Працівники оборонпрому

Військові повинні мати боєприпаси і техніку, а їх виробництвом займаються ті, хто працює у сфері оборонної промисловості. Виробництво власних боєприпасів дуже важливе в Україні. Такі спеціалісти високо цінуються. Вони фактично є унікальними. Розвиток даної сфери наблизить Перемогу і дозволить Україні бути менш залежною від іноземної допомоги.

До цієї ж галузі можна віднести і  тих працівників, які займаються ремонтом військової техніки. Вони є дуже затребуваними, часто в цю сферу приходять колишні водії, механіки, спеціалісти з суміжних сфер.
Середня зарплата у цій сфері може відрізнятися. Стартує від 20000 гривень

Працівники енергетичної сфери

Осінь 2022 року показала, що без енергетиків неможливо працювати і  жити у сучасному світі. Усі ті, хто пов’язаний з енергетичною сферою зараз є мегазатребуваними. Це всі ті, хто забезпечує функціонування енергетичної інфраструктури, ті, хто займається ремонтом і відновленням після обстрілів.

Крім того, дуже популярними є ті, хто впроваджують нові технології, забезпечують функціонування вітрових та сонячних станцій. Якщо зараз опанувати цю професію, то ви точно не будете без роботи. Адже, на жаль, в Україні є дуже багато об’єктів енергетичної інфраструктури, які потребують відновлення.
Середня зарплата енергетика у 2023 році – 15000 гривень.

Працівники IT-сфери

Коли розпочалась війна, всі «айтішніки» кинулися допомагати фронту. Вони розробили багато чого, що сприяє Україні рухатись до Перемоги. Багато з таких спеціалістів підключилися до кіберармії і управління дронами. Якщо ви «айтішнік», то хороша зарплата і класна робота у вас буде завжди. У 2023 році серед молоді ця професія є однією з найбільш популярних.
Зарплата у даній сфері стартує від 20000 гривень . Звісно, що круті спеціалісти рахують її у іноземній валюті, і вона у них дуже висока.

Крім всіх вищезгаданих професій, Україна пропонує роботу викладачам і вчителям, особливо тим, хто викладає природничі науки, продавцям, кухарям.

Джерело