Як обрати свою першу машину: на що звернути увагу

Після того як ви отримаєте омріяні водійські права, доведеться обрати свою першу машину. Як правильно це зробити, щоб не допустити помилок?

На що звернути увагу в першу чергу при виборі автомобіля?

Для початку зрозумійте, для чого вам потрібне авто. Якщо у вас велика сім’я, то обирайте машину, де зможуть поміститися всі члени родини: максимально комфортну і безпечну. Якщо ж хочете подорожувати, то варто придивитися до позашляховика, який проїде різними дорогами. А якщо автомобіль вам потрібен для поїздок на роботу у місті, то найкраще придбати невелике економічне авто.

Звісно,  необхідно зрозуміти, яку саме суму ви готові витратити на нове авто. Від цього буде залежати те купите ви нову машину чи вживану. Якщо ж вирішите придбати авто на вторинному ринку, то необхідно звернутися до досвідченого автомеханіка. Адже ваш автомобіль повинен бути перевірений, безпечний і технічно справний. Зазвичай, хороший механік все це скаже вам при огляді авто. Звісно, його послуги теж платні. Але при цьому ви зможете бути впевнені в якості авто, адже на вторинному ринку багато шахраїв.

Звісно, що для свого першого автомобіля ви можете обрати щось мегабюджетне і з великим пробігом. Хтось обирає недорогі машини вітчизняного автопрому. Але для водія-новачка авто не може бути надто старим, бо людина з невеликим досвідом просто не зможе ним керувати.

Найчастіше новачки купують Hyundai, Renault, Kia, Ford, Volkswagen.

Крім того, потрібно визначити те, наскільки авто економічне. Вам потрібно приблизно порахувати те, скільки палива буде «їсти» ваша ластівка, як часто ви будете їздити. Таким чином ви зрозумієте, як багато будете витрачати на авто у місяць. Інколи це надто великі суми.

Вам також варто проконсультуватися зі спеціалістами і зрозуміти, скільки коштуватиме ремонт, сервіс, профілактика авто, наскільки дорогими є запчастини. Це теж дуже важливо, адже ви можете просто не «потягнути» обслуговування своєї машини. До речі, завжди дізнавайтеся і те, чи немає проблем із покупкою деталей до авто. Адже буває, що їх треба дуже довго чекати, деталей немає в наявності або вони взагалі зняті з виробництва. В такому випадку машина може перетворитися на відро з гайками, яке просто не зможе їздити.

Тому найкраще обирати якусь ходову модель, запчастини до якої їдуть кілька днів, а досвідчені механіки поремонтують в найкоротші терміни. Не обирайте і надто старих авто, які будуть потребувати постійних вкладень. І не варто для першої машини обирати щось мегадороге, бо обслуговування такого авто коштує космічні суми.

Звісно, коли купуєте перше авто, то повинні розуміти чи відчуваєте ви цю машину. Вам треба посидіти, проїхатися, «злитися» з нею воєдино. Буває так, що навіть найкраща і найбезпечніша машина вам просто не підходить, а щось досить економне і нове буде ваше. На вибір своєї машини ви можете потратити не один тиждень або місяць.

Яких порад при виборі першого автомобіля не варто слухати?

Деякі люди кажуть, що для першої машини підійде та, якої не шкода. Але це неправильно. Бо ж виходить, що ви купуєте машину для того, щоб розбити? Яка у цьому логіка? Ви отримали права і купили авто для комфортного життя, для подорожей, а не для ДТП і аварій. Та і дуже дешева або надто стара машина, яку зовсім не шкода, буде постійно потребувати ремонту, їздити у ній вам не буде комфортно і задоволення від процесу ви точно не отримаєте.

Крім того, не біжіть за молодою. Адже вона непостійна і тенденції часто змінюються. Для новачка всі новомодні «фішки» можуть бути непрактичними. Вам же потрібна зручна, безпечна і комфортна машина.

Купуючи своє перше авто, завжди радьтеся із досвідченими водіями, механіками, автолюбителями. Не бійтеся просити поради, не економте на безпеці. Навіть якщо ваше перше авто буде в кредит – нічого страшного. Лише ви керуєте своїм авто і тільки від вас залежить те, як воно буде вам служити.

Джерело