Викрито схему привласнення майна Київміськбуду на понад 282 млн грн

Джерело: korrespondent.net

Організатора оборудки взяли під варту з альтернативою внесення застави 282,6 млн грн. Вирішується питання щодо запобіжних заходів іншим підозрюваним.

Викрито власника групи товариств і директора одного з товариств, які привласнили майно Київміськбуду на понад 282 млн грн. Про це в п’ятницю, 7 червня, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Повідомляється, що фігурантам оголошено підозру в протиправному заволодінні майном ПрАТ ХК Київміськбуд, працівникові Держподаткової служби і керівнику управління одного з відділень банку – підозру в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, а податківцю ще й у несанкціонованих діях з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах.

За даними слідства, власник групи товариств, який організував схему заволодіння нерухомістю ПрАТ ХК Київміськбуд, залучив до оборудки директора одного з товариств, а також службових осіб податкової служби і банківської установи.

“Спочатку, без відома забудовника за підробленими документами власник та директор товариства продали майнові права на об’єкти нерухомості в чергах будівництва, а в подальшому продали ці права підконтрольним особам. Працівники податкової та банку надавали службову інформацію, яка допомогла реалізувати схему заволодіння майном. Таким чином підозрювані заволоділи нерухомістю, що належала ПрАТ на понад 282 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що організатора оборудки взяли під варту з альтернативою внесення застави 282,6 млн грн. Вирішується питання щодо запобіжних заходів іншим підозрюваним.

    Фото: Офіс генпрокурора

Нагадаємо, торік 6 липня керівник Київміськбуду Ігор Кушнір був відсторонений від виконання обовʼязків. Таке рішення ухвалили на спільному засіданні наглядової ради та правління Київміськбуду. Також було вирішено провести аудит діяльності компанії із залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм. Пізніше у Київміськбуді відбулися обшуки.

Раніше керівник холдингової компанії Київміськбуд Ігор Кушнір заявив, що йде з посади голови правління – президента компанії після 12 років роботи.

Взимку цього року наглядова рада Київміськбуду призначила головою правління президента компанії Василя Олійника.