В Україні зросте вартість електроенергії: деталі

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що тарифи на електроенергію для населення зростуть з 1 червня, адже Міністерство енергетики України вже заздалегідь підготувало відповідний пакет документів.

Про це повідомляє видання “Новини.LIVE“.

“Точні цифри поки не затверджені, але орієнтовно йдеться про 3,5 — 4 грн/кВтгод. Втім, якщо ви встановите собі двозонний лічильник електроенергії, то друга зона це нічний тариф і ви будете сплачувати 50% від нового тарифу”, — наголосив він.

За словами Попенка, у більшості європейських країн домогосподарства мають встановлені трьохзонні лічильники, що дає гарні результати.

“Це стала практика. Такий механізм покриває денне, нічне споживання і часи пікового навантаження. Людина розуміє, що, наприклад з 7 до 23 години вечора можна платити на 50% менше, ніж звичайний тариф. І вона вже сама себе обмежує. Це призводить до зміни мислення споживання”, — додав посадовець.

Раніше, 25 березня, повідомлялось, що не було рішення щодо перегляду тарифів на електрику для населення чи заборони експорту електроенергії.

Нагадаємо, що 27 грудня Кабмін ухвалив рішення продовжити дію покладання спеціальних зобов’язань на електроенергію до кінця квітня 2024 року.