Україна підписала з Португалією угоду про безпеку

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру у Лісабоні підписали двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах 1991 року, включаючи територіальне море.

Португалія надасть цього року не менше 126 мільйонів євро військової підтримки.

Також країна підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції здібностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях з розмінування та зміцнення морської безпеки.

Окремі блоки угоди присвячені двосторонньому співробітництву в галузі оборонної промисловості, розвідці, боротьбі з організованою злочинністю та пропагандою, а також протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам.

Україна та Португалія координуватимуть та зміцнюватимуть спільні зусилля для підтримки нашої країни на шляху до майбутнього вступу до НАТО.

У блоці з політичної співпраці йдеться про підтримку Української формули світу, притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та спільну роботу над створенням механізму надання компенсації за збитки, втрати чи шкоду, спричинену російською агресією.

Португалія також зобов'язується продовжувати участь у міжнародній коаліції щодо повернення українських дітей.

Нагадаємо, Україна підписала з Бельгією угоду про безпеку.

Джерело: Фраза.юа