Макрон підтримав постачання Україні далекобійної зброї для ударів по РФ

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що передача Україні далекобійної зброї, здатної вражати військові об'єкти на території РФ, не є ескалацією конфлікту.

Така заява прозвучала на спільному брифінгу лідера Франції та канцлера Німеччини Олафа Шольца. Макрон також виступив на підтримку того, щоб дозволити Україні завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ, з яких окупанти атакують українські міста.

«Очевидно, що першим питанням, щойно нагадав нам канцлер, є Україна та безпека нашої Європи та нашої країни. Німеччина та Франція з самого початку, пліч-о-пліч, розділяли цю позицію, і наша підтримка України триватиме так довго і так інтенсивно, як це необхідно. Разом ми посилили нашу підтримку в останні кілька місяців, а також створили нові багатосторонні двосторонні канали для реалізації напрямів зусиль, які ми визначили на конференції у Парижі 26 лютого. Ми також знаходимося в процесі доповнення та збільшення нашої підтримки. У найближчі кілька днів я матиму можливість, і ми обговорювали це з канцлером, повернутися до теми додаткових можливостей і продовження нашої допомоги Україні», — заявив Макрон.

Він зазначив, що є чіткі рамки дій, які полягають у тому, щоб «підтримувати Україну та робити все необхідне доти, доки це необхідно».

«Я вже говорив про це кілька разів. І маю можливість, коли президент Зеленський приїде до Франції на День Д (святкування 80-річчя висадки в Нормандії, — УНІАН) наступного тижня, прийняти його і в цей час дуже конкретно розповісти про те, що ми збираємося робити. Але я не коментуватиму неузгоджені повідомлення», — додав президент Франції.

Макрон нагадав, що неодноразово говорив про світ, бо вважає, що це наша мета.

«Україна разом із Швейцарією виступила з ініціативою організувати конференцію, яку вона сама назвала мирною. Тож я думаю, що „капітуляція“ — невдале формулювання. „Світ“ не означає капітуляцію України. Це дуже важливий момент, тому що сьогодні в Європі, у всіх наших країнах є лжепацифісти. Більше того, якщо слідувати голосу президента Росії, то він також каже „Я за мир“. І все-таки вони захопили силою території. Це не є світ. Це не наше бачення світу. Я говорив це раніше і скажу знову: світ може бути лише міцним, а це означає повагу до міжнародного права», — пояснив він.

Французький лідер додав, що також не думає, що хтось вірить у те, що світ може бути досягнутий лише силою зброї.

«Тому у нас є простий принцип, який полягає в тому, що ми виступаємо за переговори, але за умови, що рішення про них ухвалюють обидві сторони, зокрема українці, і що вони проходять на умовах, які бажані та добрі для них, що вони нав'язуються їм. Це протилежність капітуляції», – сказав Макрон.

При цьому французький президент наголосив, що рамки дій Франції в Україні залишаються незмінними.

«Ми підтримуємо Україну в опорі та захисті своєї території і не хочемо ескалації. Це ті самі рамки, в яких ми хочемо діяти. Що змінилося, то це те, що Росія адаптувала свої дії. Україна зазнає нападів з баз у Росії. Як же ми пояснимо українцям, що їм не дозволяється атакувати точки, з яких запускаються ракети? Фактично ми кажемо їм, що постачаємо зброю, але не дозволяємо захистити себе. Ми вважаємо, що їм має бути дозволено нейтралізувати військові об'єкти, з яких було випущено ракети, та, по суті, військові об'єкти, з яких було атаковано Україну. Але ми не повинні дозволяти їм вражати інші цілі у Росії. Я думаю, ми можемо це зробити, якщо справді хочемо досягти нашої мети. І я думаю, що можу сказати, що ми не йдемо на ескалацію, оскільки саме Росія організує ескалацію», — резюмував Еммануель Макрон.

Нагадаємо, США виступили проти того, щоб Україна била територією Росії західною зброєю.

Джерело: Фраза.юа