У Києві відбувся благодійний півмарафон Незламності 2024

13-14 квітня у Києві відбувся Київський півмарафон Незламності 2024 від Run Ukraine, чий генеральний директор Дмитро Черніцький та організаційний директор Іван Третьяков з перших днів повномасштабного вторгнення служать в ЗСУ.

Генеральний партнер заходу – українська мережа аптек “Бажаємо Здоров’я”.

Сьогодні біг об’єднує людей спільною метою – допомогти ЗСУ, але є також вкрай важливим інструментом для підтримки не лише фізичного, але й ментального та здоров’я.

Київський півмарафон, який проходить у столиці України вже 14-й раз, зібрав 5500 учасників, з них 5030 бігли у Києві й майже 500 – в усьому світі. У кожного учасника власна історія та своя мотивація, але всі вони об’єднані бігом.

Так, полтавський рятувальник Андрій Гречаний подолав дистанцію 21 км у спорядженні вогнеборця і присвятив свій забіг загиблим внаслідок повторного ворожого обстрілу харківським рятувальникам.

1

Серед учасників були також чинні військові, які долали 10 км у межах дистанції “Герої нації”. Дніпрянин Дмитро Луговський (108 бригада ТРо) спеціально взяв відпустку аби приїхати до Києва та взяти участь у забігу.

А в рамках старту “Зроби Next Step” ветерани на протезах здолали символічні 150 метрів. Ці воїни пройшли, або зараз проходять лікування та реабілітацію у центрі Next Step в Ірпені, що є проєктом американського благодійного фонду Revived Soldiers Ukraine.

1

Цього року Київський півмарафон Незламності 2024 мав важливу благодійну ціль. Захід зібрав 1 012 568 грн, а національна мережа аптек “Бажаємо Здоров’я” додала ще 1 мільйона гривень до збору. Тож 2 млн 12 568 гривень буде направлено на спеціальне обладнання для евакуаційних автівок на фронт медичного батальйону УДА “Госпітальєри”. Парамедики-добровольці беруть участь в російсько-українській війні з 2014 року.

Йдеться про кисневі концентратори для військових цілей SAROS 3000, що замінюють звичні балони з киснем, які є вибухонебезпечними та наражають на небезпеку кожну команду медиків. SAROS 3000 працюють в критичних умовах, а головне – дозволяють виробляти кисень безперервно з навколишнього середовища як на полі бою, так і в евакуаційному транспорті.

1

Серед відомих особистостей, які взяли участь у заході – українська гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор Ганна Різатдінова, легкоатлетка, срібна призерка Олімпійських ігор та Чемпіонату світу Ірина Ліщинська, фітнес-експерт, тренер та амбасадор GymBeam Сергій Андрійович, телеведучі Анатолій Анатоліч і Марічка Падалко та інші.

Переможцями заходу на основній дистанції, 21 км, в абсолюті серед чоловіків став Іван Стребков з результатом 1:06:31, а серед жінок – Уляна Рачинська (1:19:29).

Окрім основної, півмарафонської дистанції, був окремий старт для швидких атлетів “Швидкий старт 21 км”, де змагались найшвидші бігуни-аматори серед чоловіків та жінок.

Переможці на дистанції 21 км в абсолюті:

Жінки:

  • Рачинська Уляна – 1:19:29
  • Бурковська Наталія – 1:19:37
  • Радко Марія – 1:20:52

Чоловіки:

  • Стребков Іван – 1:06:31
  • Писарев Олексій — 1:06:40
  • Ростикус Роман – 1:08:10

Серед бігунів, які пробігли півмарафон, було визначено по 5 призерів в абсолюті серед жінок та чоловіків. Також були нагороджені призери у вікових категоріях.

А всі учасники заходу, які подолали свою дистанцію, отримали пам’ятні медалі фінішера та подарунки від партнерів.

Цього року медаль фінішера усіх дистанцій символізує переплетіння символів сьогоднішніх цінностей Київського півмарафону Незламності 2024: столиці, яка єднає бігунів уже 14-й рік поспіль, щоб бігти разом найбільший півмарафон країни, навесні, під квітучими каштанами.

Нагадаємо, в перший день заходу, у суботу, 13 квітня, відбулись забіги на дистанціях 10 км, 5 км, Миля Незламності (1,6 км), безкоштовні дитячі старти та забіг “Герої нації”, де чинні військові долали 10 км.

Організатор – Run Ukraine

Генеральний партнер – мережа аптек “Бажаємо Здоров’я”

Спортивний партнер – Under Armour

Партнер дистанції 21 км – Volia

Спонсор дистанції 10 км – Carlsberg 0

Партнер дистанції 5 км – Ukrnafta

Генеральний медіапартнер – 1+1 media

Автомобільний партнер – Volvo

Офіційний хронометрист – Ябко

Страховий партнер – TAS Life

Партнери заходу: Smile, GymBeam, Data Group, Acino, Grean Farm, Therabody.

Офіційний сайт заходу: https://kyivhalfmarathon.org

Наступний захід Run Ukraine – Кросфест. Весна 2024. Це мультиспортивний захід, який поєднує кросовий біг, велокрос заїзд та дуатлон. Кросфест відбудеться 27-28 квітня 2024 року у парку Муромець у Києві.

Реєстрація на сайті: https://crossfest.runukraine.org

Довідка: Мережа аптек “Бажаємо Здоров’я” розвивається з 2001 року, є переможцем щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України “Панацея” у 2015 і 2017, 2018 роках у номінації “Аптечна мережа року”. Мережа нараховує понад 1000 аптек у всіх регіонах України, та пропонує якісні лікарські засоби, медичні вироби і косметичні засоби від перевірених постачальників за вигідними цінами.

Run Ukraine – організатор наймасштабніших бігових заходів України. З 2010 року компанія провела понад 60 міжнародних змагань для любителів бігу та спортивних ентузіастів. Місія Run Ukraine – організовувати спортивно-масові події найвищого рівня, надихати та мотивувати людей займатися бігом.