{“title”: “Київ: $30 тис. за \”ліпову\” інвалідність. Затримано голову колишньої МСЕК та шістьох спільників.”}
“Золота” інвалідність: у Києві викрито масштабну схему збагачення на псевдолікуванні
Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила в столиці злочинну групу, яка налагодила цинічну схему з оформлення інвалідності для здорових чоловіків. За інформацією Офісу генерального прокурора, підозрювані вимагали від 25 до 30 тисяч доларів США за фальшиві медичні документи та отримання групою інвалідності.
Як повідомляє Укрінформ, зібрані докази вказують на те, що члени групи виготовляли документи про нібито стаціонарне лікування, фабрикували діагнози невиліковних хвороб, а потім скеровували “пацієнтів” до медичних комісій, де ті отримували посвідчення особи з інвалідністю II або III групи.
Верхівка “тіньового” медичного бізнесу
Серед затриманих – голова однієї зі столичних міжлікарських експертних комісій (МСЕК) на момент її діяльності, двоє лікарів, колишній експерт Центральної військово-лікарської комісії (ЦВЛК) Міністерства оборони, колишній очільник одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також пенсіонер та співробітник податкової служби.
Окремо варто відзначити, що один із фігурантів, колишній лікар-експерт ЦВЛК МОУ, вже перебуває під судом за аналогічним звинуваченням – вимагання 1,5 тисячі доларів у пораненого учасника АТО за сприяння в отриманні інвалідності.
Під час обшуків у підозрюваних було вилучено значну кількість речових доказів: медичну документацію, печатки, бланки, комп’ютерну техніку та готівку у розмірі близько 100 тисяч доларів США. При цьому, значна частина коштів – 85 тисяч доларів – була виявлена безпосередньо у голови МСЕК.
За даними ОГП, злочинна схема функціонувала з початку 2024 року. Наразі правоохоронці встановлюють усі епізоди протиправної діяльності та виявляють інших можливих співучасників. Триває перевірка інформації щодо можливого оформлення псевдоінвалідності військовозобов’язаним синам усіх підозрюваних.
Нагадаємо, що у квітні цього року правоохоронці вже затримували подружжя юристів та співробітницю райдержадміністрації Києва за підозрою в організації схеми отримання відстрочок від військової служби на підставі фіктивного опікунства. Це свідчить про системний характер подібних злочинних схем, спрямованих на підрив обороноздатності держави та отримання незаконної вигоди.