Справа “Хізб ут-Тахрір”: ув’язнений Росією кримчанин Рефат Алімов вийшов на волю

Звільнений з російської в’язниці 17 квітня ялтинський політв’язень Рефат Алімов приїхав додому в Крим. Його зустріли рідні, земляки. Зустріч організували активісти та мешканці села Краснокам’янка.

Про це повідомила “Кримська солідарність”.

Алімов перебував у російській колонії в республіці Башкортостан. Його зустріли співвітчизники та адвокат. Мешканці та активісти села Краснокам’янка міського округу Ялти організували зустріч Рефата Алімова.

“Я 8 років цього чекав і дочекався. Я доїхав додому. Емоції переповнюють, їх не передати словами. Це триває від самого початку, як я вийшов, як мене зустріли, як ми їхали сюди. Постійно цей перепад настрою, різні емоції з кожним разом, коли розумієш, що ось, скоро вже будеш вдома”, — розповів Алімов.

Довідка: Рефат Алімов — 32-річний кримський татарин, племінник іншого фігуранта ялтинської групи у так званій справі “Хізб ут-Тахрір”, Інвера Бекірова. 18 квітня 2016 року у його будинку окупаційні силовики провели обшук, після чого Рефата затримали за звинуваченням в “участі у терористичній діяльності”.

12 листопада 2019 року російський суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, засідання тривало 14 хвилин.

Відповідно до рішення, шістьом кримським татарам призначили покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму на строк: Рефату Алімову — вісім років, з обмеженням волі на один рік, Мусліму Алієву — 19 років, з обмеженням волі на 1 рік, Інверу Бекірову — 18 років, з обмеженням волі на один рік, Вадиму Сіруки — 12 років, з обмеженням волі на один рік, Арсену Джеппарову — сім років, з обмеженням волі на один рік, Емір-Усеїну Куку — 12 років, з обмеженням свободи один рік.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.