Херсонський художній музей ідентифікував понад сотню картин, викрадених росіянами
Херсонський художній музей ідентифікував 103 твори мистецтва, викрадені росіянами. Загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч експонатів.
Про це музей повідомляє у фейсбуці.
“103 – кількість ідентифікованих творів мистецтва, вкрадених російською окупаційною владою з Херсонського художнього музею у 2022 році, загальна кількість незаконно вивезеного перевищує 10 тисяч музейних експонатів”, – йдеться у дописі.
При цьому 102 твори перебувають в тимчасово окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди, а місцезнаходження ще однієї роботи точно встановити не вдалося, але є підтвердження з боку окупантів, що шедевр перебуває в їхніх руках.
Музей мародерства: у Ханти-Мансійському окрузі РФ відкрили виставку вкрадених в українців речей
Окрім того, музей повідомив про ще два ідентифіковані експонати – “Ескіз до картини “Урок історії” Самуїла Невельштейна (1965-1966, полотно, олія) та “Вишивальниця” Івана Лободи (1971, полотно, олія).
На цьому ідентифікація витворів мистецтва не припиняється, працівники музею продовжують шукати докази артмародерства росіян і поповнювати список робіт, незаконне перебування яких у тимчасово окупованому Криму, в Центральному музеї Тавриди, не викликає сумнівів, – наголошують музейники.
Раніше повідомлялося, що російські окупанти викрали разом із колекцією Херсонського художнього музею три картини одного з найвизначніших художників-мариністів світу Івана Айвазовського, а саме картини “Буря вщухає”, “Море”, “Вид міста Одеси”.
Тим часом історик Микола Посівнич повідомив, що у Львові створили громадський комітет відновлення музею Шухевича, члени якого заявили про готовність взяти на себе відповідальність з відбудови, у разі ігнорування цього процесу місцевою владою.
Нагадаємо п’ятий Президент України Петро Порошенко закликав відновити музей Шухевича у Львові.
Як відомо, вранці 1 січня у Білогорщі на околицях Львова через падіння уламків запущеного росіянами “шахеда” спалахнула пожежа у Меморіальному музеї генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.