Що станеться з вашим тілом, якщо регулярно пити жасминовий чай

Чай вже давно асоціюється з позитивним впливом на здоров’я людини. Якщо ви полюбляєте жасминовий чай або ж хочете додати його до свого раціону, то видання EatingWell розповіло, що відбудеться з вашим організмом, якщо пити його на постійній основі. 

Попри те, що досліджень про користь для здоров’я жасминового чаю не є достатньо, більшість таких напоїв виготовляють із зеленого чайного листя, через що вони мають однакові переваги для здоров’я. 

У виданні зазначають, що чашка зеленого чаю з жасмином може допомогти вам впоратися зі стресом та розслабитися. За даними попередніх досліджень, аромат жасминового чаю може заспокоїти вашу нервову систему. Також чайне листя має амінокислоту L-теанін, що може знизити рівень стресу і тривоги.  

“Поєднання кофеїну і L-теаніну в зеленому чаї сприяє спокійному і водночас бадьорому розуму, на відміну від припливу кофеїну, який ви відчуваєте при вживанні кави”, – додали у матеріалі.

Крім того, зелений чай може допомогти підтримати травлення та здоров’я кишківника. Жасминовий чай містить поліфеноли, які можуть позитивно впливати на кишкові бактерії та запалення, зазначила нутриціолог Аліса Сімпсон. Також він має не лише протизапальну дію, а й підтримує здоровий мікробіом кишківника. Це пов’язано зі зниженням частоти хронічних захворювань. 

За словами доктора філософії Меган Берд, жасминовий чай може захистити вас від серцевих захворювань за допомогою поліфенолів, які в ньому містяться. 

“Ці антиоксиданти захищають від утворення артеріальних бляшок і допомагають знизити рівень “поганого” холестерину ЛПНЩ”, – пояснила вона. 

Також вживання зеленого чаю пов’язане зі зниженням артеріального тиску та зі зниженням ризику інсульту на 21%. 

Попри те, що вживання жасминового або зеленого чаю асоціюється з багатьма перевагами для здоров’я, варто пам’ятати, що він має кофеїн. Тому надмірне його вживання може викликати тривожність, тремтіння, головний біль, нудоту, неспокій, прискорене серцебиття або проблеми зі сном. 

“Деякі люди більш чутливі до кофеїну, ніж інші, але 400 міліграмів кофеїну (кількість у 10 чашках жасминового чаю, завареного із зеленим чаєм) – це максимальна добова норма кофеїну, яку повинні споживати здорові дорослі люди, згідно з даними Управління з контролю за продуктами і ліками. Крім того, якщо ви вагітні, намагаєтеся завагітніти або годуєте грудьми, поговоріть зі своїм лікарем про безпечний рівень споживання кофеїну”, – додали у виданні. 

“Листя швидко збирають і пропарюють, щоб запобігти окисленню, що дозволяє їм зберегти свій природний зелений колір і потужний поживний профіль. Цей процес гарантує, що зелений чай багатий на катехіни, зокрема ґаллат епіґаллокатехіну (EGCG), потужний антиоксидант, відомий своїми незліченними перевагами для здоров’я”, – розповіли у матеріалі видання health.

Крім того, експерти назвали найкращий чай проти гіпертонії. Ним виявився також зелений чай, адже він містить катехіни, тип антиоксиданту, який може поліпшити функцію кровоносних судин і поліпшити здоров’я серця.