Шмигаль відповів на петицію з закликом спрямувати кошти з телемарафону на ЗСУ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію із закликом скерувати кошти, виділені на фінансування телемарафону, на потреби захисників України.

Як сказано у відповіді очільника уряду на петицію, спрямування цих грошей на потреби Сил оборони нібито є “недоцільним”.

Юрій Луценко: всі кошти з єдиного телемарафону треба відправити на боротьбу з російською пропагандою в Євросоюзі

“Оскільки забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики у сфері національної безпеки і оборони, а реалізація єдиної інформаційної політики — пріоритетним питанням національної безпеки, то фінансування відповідних заходів є вагомою складовою протидії військовій агресії Російської Федерації проти України, зокрема в інформаційному просторі. Відповідно перерозподіл зазначених у петиції видатків шляхом їх спрямування на потреби інших складових сектору безпеки та оборони не є доцільним”, – пояснив глава уряду.

Водночас Шмигаль додав, що  Уряд на системній основі виконує постійну роботу з залучення та спрямування фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, у тому числі міжнародної допомоги, на задоволення потреб і підвищення спроможностей Збройних Сил та інших складових сектору безпеки і оборони, будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, захист об’єктів критичної інфраструктури, постачання нових і модернізації наявних зразків озброєння, військової та іншої техніки для здійснення заходів, пов’язаних з відсіччю збройної агресії Російської Федерації проти України.

Нагадаємо, 1 квітня петиція на сайті Кабінету Міністрів із закликом переспрямувати кошти, призначені для телемарафонів “Єдині новини” і телеканалу “FreeДом”, на фінансування БПЛА і пікапів для Збройних сил України набрала необхідну для розгляду кількість голосів.

Як повідомлялося, уряд закликали віддати гроші з телемарафону на Збройні сили. Невдовзі петиція щодо перенаправлення на ЗСУ коштів, виділених на телемарафон, набрала необхідні 25 тисяч голосів для розгляду Кабміном.

Зазначимо, Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус телеканалів, що беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”, як критично важливих, та надало журналістам цих каналів бронь від мобілізації.

Нагадаємо, що 4 квітня минуло два роки відтоді, як  “Прямий, “5 канал” та “Еспресо” вимкнули з цифрової мережі Т2 і запустили на цих частотах трансляцію телемарафону. Однак досі жоден з держорганів не взяв на себе відповідальність за це – усі “переводять стрілки” один на одного.

До слова, переважну більшість народних депутатів, які протягом останніх трьох місяців були запрошені до ефіру телемарафону “Єдині новини”, становили представники владної фракції “Слуга народу”. Їхня частка, як і раніше, продовжила залишатися найвищою — як у телемарафоні загалом, так і на всіх без винятку каналах.

На початку січня видання The New York Times писало, що українці вже втомилися від телемарафону “Єдині новини”, який мав стати протидією російській пропаганді, а врешті є “розчаруванням для українців”.