Польща продовжить захист українських біженців, зокрема тих, в кого не буде паспортів – міністр внутрішніх справ

Очільник Міністерства внутрішніх справ Польщі Марцін Кєрвінський заявив, що країна продовжить захист для українських біженців, який поки діє до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів, підлягатимуть тимчасовому захисту.

Про це він заявив в ефірі TVN24.

Кєрвінський наголосив, що Польща “знайде спосіб, щоб розв’язати цю проблему, – треба діяти мудро і раціонально”.

“Здавайте паспорт і йдіть звідти”: Безугла зробила скандальну заяву на адресу українців за кордоном

“Всі речі, які стосуються українців у Польщі, прописані в законах. Ми продовжимо захист для українських біженців, який поки діє лише до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів, підлягатимуть тимчасовому захисту”, — заявив він.

Міністр також наголосив, що Польща охоронятиме їхні права і нікому не передасть їхніх приватних даних, зокрема Україні.

25 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що військовозобов’язаним чоловікам з України можуть не подовжити право на перебування у Польщі. За його словами, українські громадяни не виконують свої обов’язки перед своєю державою.

Також міністр заявив про готовність Польщі допомогти Україні у відправленні цих громадян, якщо їм не буде продовжено право на перебування в країні.

Раніше міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща може не продовжити право перебування для військовозобов’язаних українців і повернути їх назад в Україну.

Нагадаємо, 23 квітня Міністерство закордонних справ наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово зупинити усі консульські дії щодо українців призовного віку.  Згідно з листом за підписом першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, заборона діятиме до отримання роз’яснень положень закону щодо посилення мобілізації. З 31 травня 2021 року по 12 квітня 2024 року Сибіга обіймав посаду заступника Андрія Єрмака, який очолює Офіс президента України.