Міноборони: українців ділитимуть на чотири категорії за станом здоров’я

В Україні більше не буде людей зі статусом “обмежено придатний”, відтак українців за станом здоров’я ділитимуть на чотири категорії.

Про це директорка департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони Оксана Сухорукова розповіла в інтервʼю ZN.UA.

За її словами, після скасування статусу “обмежено придатний” в Україні сформуються чіткі правила щодо “придатних” та “непридатних”. Громадян за станом здоров’я ділитимуть на чотири категорії:

  • придатні (повністю);
  • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), у ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
  • придатні для виконання специфічних завдань.

Як пояснила Сухорукова, відповідні зміни запустили два тижні тому. Над ними працювали Міноборони спільно з Командуванням медичних сил, а також уряд, Міністерство охорони здоров’я, експерти з охорони здоровʼя і громадськість.

Мобілізований, який помер дорогою до навчального центру на Закарпатті, був визнаний ВЛК придатним – омбудсмен

Вона додала, що оновлені критерії містять кілька тисяч діагнозів, у кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні.

“Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець – придатний. А якщо виразка була ускладнена, проводили оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, то людина є непридатною. Ідеться про відповідність критеріям військовослужбовця або військовозобовʼязаного їхній можливості виконувати ті чи ті функції”, – пояснила вона.

Як відомо, 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліції на соціальний захист. У документі скасовано статус обмежено придатних для військових служби. Зокрема, усі чоловіки, які були визнані обмежено придатними до служби, повинні будуть протягом дев’яти місяців пройти повторний медичний огляд.