Гарантують збільшення ваги: дієтологи назвали 13 найгірших продуктів, які ніхто не повинен їсти

Джерело: unian.ua

Розуміння того, як ваш раціон впливає на кишечник, – ключ до гарного самопочуття. Деякі продукти можуть порушити травлення, викликаючи здуття живота, нетравлення і запалення. Ці продукти, що руйнують кишечник, можуть також змусити вас набрати вагу, порушуючи обмін речовин і заважаючи організму засвоювати поживні речовини.

Видання SheFinds поговорило з Аланною Кейт Деррік, сертифікованим персональним тренером і тренером зі спортивного харчування на витривалість; Крутикою Нанаваті, зареєстрованим дієтологом і нутриціологом; докторкою Блен Тесфу; дієтологом Лорен Харріс-Пінкус; Джоанною Ангман, зареєстрованим дієтологом і нутриціологом; і дієтологом Еббі Грімм, які розповіли про 13 найшкідливіших для кишківника продуктів, яких слід уникати для зниження ваги.

1. Гранола

Хоча гранолу часто сприймають як здоровий варіант сніданку через вміст у ній цільного зерна вівса і горіхів, насправді вона може сприяти здуттю живота і проблемам з кишечником у деяких людей. Багато магазинних гранол містять цукор і нездорові жири, які можуть порушити роботу травної системи і призвести до дискомфорту.

2. Смузі/соки

Вживання великої кількості цукру в рідкому вигляді може призвести до стрибків рівня цукру в крові, за якими слідує спад, що може порушити травлення і спричинити відчуття здуття живота або млявості. Крім того, в смузі та соках часто відсутня клітковина, що міститься в цільних фруктах і овочах, яка необхідна для здорового травлення і запобігання закрепам.

3. Нічна вівсянка

Через високий вміст клітковини у вівсяній крупі вона може бути складною для деяких травних систем, особливо в разі вживання у великих кількостях або при недостатньому замочуванні чи приготуванні. Крім того, деякі начинки, які зазвичай використовують у нічній вівсянці, як-от сухофрукти та горіхи, можуть бути важкими для перетравлення для людей із чутливим шлунком або схильних до здуття живота, а в разі частого вживання можуть призвести до набору ваги.

4. Пластівці зі штучними підсолоджувачами

Штучні підсолоджувачі, які часто додають для поліпшення смаку без калорій, можуть порушити баланс кишкових бактерій, що потенційно може призвести до несприятливого складу мікробіома. Крім того, дослідження показують, що вживання штучних підсолоджувачів може порушувати природну регуляцію апетиту в організмі, що може призвести до збільшення споживання калорій і, як наслідок, до набору ваги.

5. Заморожене тісто для піци

Тісто для піци зазвичай виготовляють із рафінованого борошна, в якому немає клітковини та необхідних поживних речовин. Рафіновані вуглеводи можуть спричиняти різкі стрибки рівня цукру в крові, провокуючи швидкий викид інсуліну. Згодом часті стрибки інсуліну можуть призвести до інсулінорезистентності та сприяти відкладенню жиру, особливо в ділянці живота.

6. Підсолоджений йогурт

Такі йогурти можуть сприяти здуттю живота і дискомфорту в травній системі, оскільки надлишок цукру може порушити баланс кишкових бактерій і призвести до запалення.

7. Сухофрукти

Хоча сухофрукти часто розглядаються як здоровий варіант перекусу, необхідно пам’ятати про їхній потенційний вплив на здуття живота, здоров’я кишківника та набір ваги. Сушіння фруктів концентрує їхні природні цукри, що призводить до підвищення калорійності та вмісту цукру в кожній порції. Ба більше, висока калорійність і вміст цукру в сухофруктах можуть сприяти набору ваги, якщо не вживати їх помірно.

8. Енергетичні напої

Ці напої з високим ступенем обробки, які містять кофеїн, цукор і штучні добавки, можуть порушити крихкий баланс кишкових бактерій, що призводить до запалення і проблем із травленням. Високий вміст цукру в енергетичних напоях також може підвищувати рівень цукру в крові, сприяючи відкладенню жиру, особливо вісцерального, при надмірному вживанні.

9. Безалкогольні напої з високим вмістом цукру

Швидкий приплив цукрів із цих напоїв може підняти рівень цукру в крові, спонукаючи організм запасати зайву енергію у вигляді жиру. Крім того, відсутність клітковини та поживних речовин у безалкогольних напоях із високим вмістом цукру ще більше посилює їхній згубний вплив на здоров’я кишківника, що може призвести до довгострокових ускладнень зі здоров’ям.

10. Алкоголь

Деякі види алкоголю, особливо з високим вмістом цукру і калорій, як-от солодкі коктейлі та кріплені вина, можуть завдати шкоди здоров’ю кишківника та сприяти розвитку запалення, що зрештою призведе до проблем із травленням та збільшення ваги, особливо в ділянці живота.

11. Палички моцарели в паніровці

Хоча палички моцарели містять деяку кількість білка і кальцію з сиру, в них, як правило, мало основних поживних речовин і клітковини. Це означає, що вони не сприяють насиченню, що призводить до переїдання. Ба більше, продукти з низьким вмістом поживних речовин можуть сприяти погіршенню якості харчування загалом, впливаючи на контроль ваги та здоров’я кишечника.

12. Заморожені курячі крильця

Добавки, консерванти та відсутність клітковини в заморожених курячих крильцях можуть негативно вплинути на мікробіом кишечника. Порушення цього балансу може призвести до посилення запалення, проблем із травленням і підвищення ризику метаболічних порушень.

13. Спринг-роли

Спрінг-роли, особливо якщо вони обсмажені у фритюрі, можуть містити багато калорій. Поєднання рафінованих вуглеводів з обгортки та висококалорійних начинок призводить до значного вмісту калорій в одній порції.

Раніше дієтологиня розповіла про численні переваги ранкового вживання теплої води та лимона. Цей напій зволожує організм і знижує кров’яний тиск.