Чи можна пити каву на ніч: експерт зі сну розповів, кому це корисно

Джерело: unian.ua

Зазвичай вважається, що вживання кави на ніч негативно впливає на сон. Однак Макс Кірстен, експерт зі сну компанії Panda London, розповів Tomsguide, що не всім слід відмовлятися від чашки кави ввечері.

За його словами, кава дійсно може допомогти деяким людям заснути. Він виділяє три типи людей, які можуть увечері насолодитися чашкою яви, не турбуючись про те, що вона спровокує безсоння.

1. Люди, які отримують комфорт від щоденної чашки кави

Якщо ви вважаєте, що ідеальний спосіб розслабитися – це філіжанка кави, то цей напій не слід приберігати лише для перерви. Кірстен каже, що антиоксиданти та інші біологічно активні сполуки в каві чинять розслаблюючу дію, а щоденний ритуал філіжанки кави створює в оточуючих відчуття спокою.

“Для декого цей розпорядок дня може сигналізувати організму, що настав час розслабитися і заспокоїтися, створюючи відчуття комфорту і безпеки, яке сприяє сну”, – зазначає він.

2. Люди з високою толерантністю до кофеїну

На деяких людей, як зазначає Кірстен, часто не діє стимулюючий ефект кофеїну, і їм неважко заснути після його вживання.

“Індивідуальні відмінності в метаболізмі та чутливості до кофеїну означають, що, в той час як деякі люди не сплять завдяки каві, інші можуть метаболізовувати її досить швидко, щоб вона не заважала їхнім циклам сну”, – каже він.

3. Люди зі СДУГ

Дослідження засвідчили, що у людей зі СДУГ рівень дофаміну (природна хімічна речовина в нашому мозку, яка допомагає нам відчувати мотивацію) нижчий, ніж у людей без СДУГ, що може призвести до психічного занепокоєння, труднощів із концентрацією уваги та збереженням мотивації.

Кофеїн підвищує рівень дофаміну у людей зі СДУГ, приводячи його рівень дофаміну до більш збалансованої кількості, і цей баланс може допомогти їм почуватися більш розслабленими.

“Кофеїн може парадоксальним чином чинити заспокійливу дію на людей зі СДУГ, допомагаючи їм зосередити свої думки і зменшити психічне занепокоєння, що може полегшити процес засинання”, – пояснює експерт.

Раніше лікар-гастроентеролог назвав інгредієнт, який радить завжди додавати до своєї кави, щоб поліпшити здоров’я кишківника.