5 ознак, за якими можна впізнати маніпулятора

У світі психології існує багато різних типів особистості, але один із них часто не береться до уваги — це маніпулятор.

Ці люди є експертами у сфері впливу та контролю над іншими людьми, часто навіть не усвідомлюючи цього. У цій статті ми розглянемо п’ять ознак, за якими можна розпізнати майстра-маніпулятора.

1. Вони чарівні та харизматичні.

Типова риса майстра-маніпулятора — його чарівність і харизма. Вони точно знають, як себе подати, щоб виглядати привабливими та приємними. Він думає про персонажа Френка Андервуда із серіалу «Картковий будиночок». Він використовує свою чарівність і переконливість, щоб маніпулювати іншими й досягати своїх цілей.

2. Вони грають із почуттями

Ще однією ознакою майстра-маніпулятора є його здатність грати емоціями інших. Ви можете так повернути ситуацію, що відчуєте провину або обов’язок щось із нею зробити. Хорошим прикладом цього є Емі Данн із фільму «Зникла», яка інсценує власне викрадення, щоб маніпулювати чоловіком.

3. Вони майстри обману

Майстри-маніпулятори, вони часто дуже добре вміють брехати або спотворювати правду для досягнення своїх цілей. Вони можуть представити ситуацію так, щоб вона виглядала на їхню користь, навіть якщо це не так. Прикладом цього є персонаж Том Ріплі з роману «Талановитий містер Ріплі», який вигадує складний обман, щоб жити розкішним життям.

4. Вони використовують ваші слабкості

І майстер-маніпулятор, він знає ваші слабкості та використовує їх у ваших інтересах. Вони точно знають, на які кнопки натиснути, щоб змусити вас зробити те, що вони хочуть. Хорошим прикладом цього є Яго з шекспірівського «Отелло», який використовує ревнощі головного героя, щоб переконати його вбити свою дружину.

5. Вони ніколи не беруть на себе відповідальність

Замість того щоб брати на себе відповідальність за свої дії, вони часто звинувачують інших або вдають із себе жертв. Прикладом тому є Серсея Ланністер із «Гри престолів», яка завжди звинувачує у своїх помилках інших.

Джерело: afisha.bigmir.net