Які бувають зерносховища, чим вони відрізняються один від одного

Зерно у промислових масштабах зберігається у спеціальних приміщеннях, де дотримані потрібні температури та вологість для запобігання псуванню та появи шкідників на кшталт гризунів або комах. Залежно від обсягів продукції, наявного бюджету та особливостей місцевості пропонується купити зерносховище. Резервуари бувають різні, але однаково гарної якості, якщо віддавати перевагу компанії з лідируючими позиціями на ринку.
Купити зерносховище вигідно: склади
Склад вважається класичним варіантом серед аграріїв. Він являє собою звичайну будову, де простір огороджений стінами, і кожен із відсіків заповнюється зерном (за категорією, видом, класом). За стандартом будівля одноповерхова. Для повного укомплектування складу потрібне обладнання, зокрема машини для завантаження або розвантаження.
Які відмінні риси:
- підлоги – рівні або під нахилом;
- матеріали виготовлення – залізні листи, дерево, камінь, бетон;
- величезні розміри – можна зберігати кілька тисяч тонн зерна.
Резервуар має у своєму розпорядженні простір, тому в ньому без проблем помістяться шнеки, ковші, інші агрегати. Самі конструкції виходять довговічними. Вони досить прості, для будівництва не потрібні значні тимчасові витрати.

Плюси безкаркасних зерносховищ (арочних)
Ще один популярний варіант, що бере початок із післявоєнних Сполучених Штатів Америки. Він набув широкого поширення не тільки у сільськогосподарській діяльності, а й у торговій сфері, машинобудівній.
Сховище вибудовується з профільного металевого листа, товщина береться будь-яка. Бажано обирати саме оцинковані з обох боків рішення, адже вони добре захищені від негативних факторів. Тут можна і фундамент залити, і зробити арку з листа за допомогою спеціалізованих інструментів, і провести вентиляцію.
Звичайно, головними плюсами називають швидкість зведення, досить низьку вартість. Проте транспортувальні агрегати там не встануть.
Елеватори для зберігання зернових культур
Елеватор – мультифункційний варіант. Це цілий комплекс, де зерно не лише зберігають, а й:
- зважують;
- очищають;
- сушать (для цього потрібно купити зерносушарку);
- відвантажують та перевозять до інших відсіків.
Під техніку виділяється окреме приміщення. Загалом елеватори служать упродовж десятиліть. Стійкі до вогню та вологи, перепадів температур, оскільки виконуються із залізобетонних конструкцій.
Зберігання зерна у металевих силосах
Металевий силос – кругла башта – призначений для зберігання та просушування зерна. Ще один добротний варіант, у якому забезпечуються оптимальні умови. Тут просто контролювати температуру. Під час проектування беруться до уваги особливості території, властивості ґрунту, тиск. Для надання максимальної стійкості встановлюються опори.