Яке церковне свято 7 березня 2025 року – традиції і що не можна робити

Церква вшановує ікону Богоматері “Суручниця грішних” та преподобного Павла Прусіадського.
У п’ятницю, 7 березня, православні християни вшановують преподобного Павла Прусіадського та ікону Божої Матері «Споручниця грішних». У народному календарі – Павлів день. Їх згадують 7 березня за новим церковним календарем (з 1 вересня 2023 року). За старим стилем – 20 березня. 7 березня в Україні та світі відзначають День енергії рослин, День народження телефонного апарату, Всесвітній день молитви, День подяки співробітникам.
З днем ангела вітають носіїв імен: Еміль, Павло, Ніл, Микола, Нестор, Лаврентій, Омелян, Євген, Василь, Оксана, Надія, Мотрена, Марія, Ксенія, Катаріна, Катерина, Євдокія, Антоніна, Ганна.
Яке церковне свято 7 березня
Святитель Павло Прусіадський жив у IX столітті в місті Прусіаді, де служив у сані єпископа. За часів переслідування християн Павло відкрито викривав ідолопоклонників і захищав християнські святині, за що його зазнали гонінь. Імовірно, він помер 850 року.
Ікона Божої Матері “Суручниця грішних”, на якій зображена Богородиця до пояса з немовлям Ісусом на руках, прикрашена коронами, вважається чудотворною.

Традиції та звичаї 7 березня
З цього дня починалася активна крапель, з дахів текла тала вода. Вважалося, якщо з дахів падали великі пласти снігу і льоду, то це падали на землю тяжкі гріхи.
- Якщо вітер із півдня – до спекотного літа.
- Якщо жайворонки повернулися з теплих країв – до тепла.
- Якщо небо жовтого відтінку – до вітряної погоди.
- Якщо мороз – до заморозків найближчими днями.
Що не можна робити 7 березня
- Не можна сваритися і поганословити.
- Не варто розважатися даремно.
- Не треба з’ясовувати стосунки.
Джерело: afisha.bigmir.net