Як відучити собаку ритися у смітті: дресирувальниця розкрила секрет

1d60a87355e5e7b99680285854efbf28

Джерело: unian.ua

Собаки люблять нишпорити у смітті в пошуках їжі. Вихованці бачать у цьому “скриню зі скарбами”, а для їхніх господарів – це дратівлива звичка тварин. Проте є способи, як назавжди відучити улюбленців ритися в смітті.

Про це розповіла досвідчена дресирувальниця Адрієнна Фаррічеллі у своїй колонці для ParadePets.

Вона пояснила, що собаки не розуміють, навіщо люди викидають сміття. За її словами, тваринам невідома ця концепція. Вихованці сприймають це так, ніби люди ховають їжу на потім, приблизно так само, як вони закопують кістки.

Фаррічеллі попередила, що сварити собаку за те, що він копається в смітті, марно. Вихованець не зрозуміє, за що саме його карають.

Навіть якщо вам здасться, що собака усвідомив свою провину, опустивши голову і відвівши назад вуха, це не означає, що він справді зрозумів, чому його покарали, наголосила дресирувальниця. Дослідження показало, що замість того, щоб відчувати провину, собаки реагують на напружену мову тіла або грубий тон голосу свого господаря.

Але, як же відучити собаку ритися в смітті? Фаррічеллі назвала кілька ефективних методів.

Спершу дресирувальниця радить виключити медичні захворювання, які можуть викликати раптовий інтерес собак до того, щоб ритися в смітті. Будь-яке захворювання, що підвищує апетит собаки, може викликати зміни в поведінці, пов’язані з пошуком їжі.

Фаррічеллі виділила популярні причини підвищеного інтересу до риття в смітті:

  • ендокринні захворювання (діабет і гіперадренокортицизм);
  • лікарські препарати, які підвищують апетит у собак як побічний ефект (глюкокортикоїди, фенобарбітал, бензодіазепіни);
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • недоїдання або дієта зі зниженою калорійністю.

Інші рекомендації Фаррічеллі:

  • частіше виносьте сміття;
  • тримайте відро для сміття поза досяжністю собаки;
  • купіть сміттєвий бак із захистом від собак.

Крім цього Фаррічеллі радить дресирувати собак, щоб вони більше не намагалися ритися в смітті. За допомогою можна звернутися до фахівців або пошукати інформацію в інтернеті.

Інші поради для власників собак

Раніше кінологиня розповіла, чому не можна кричати на собаку за погану поведінку. Крик може ще більше спровокувати проблемну поведінку.

Крім того, експерти пояснили, що означає, коли собака виляє хвостом. Не ведіться на виляючий хвіст у пса – це не обов’язково означає, що він радий вас бачити.