В Міноборони пояснили, як можна оскаржити висновок ВЛК

Сьогодні, 4 травня, набрали чинності зміни до Положення про ВЛК та новий Розклад хвороб для визначення ступеню придатності до військової служби. Обмежено придатні військовозобов’язані і не тільки можуть оскаржити висновок ВЛК. Причому це можна зробити як через комісії вищого порядку, так і через суд.

Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я міністерства оборони України Оксана Сухорукова в ефірі телемарафону, повідомляє РБК-Україна

За її словами, рішення ВЛК може оскаржити будь-яка людина, якщо вона не погоджується з рішенням ВЛК і це проводиться через ВЛК вищого рівня.

“Наприклад, в районній, потім в обласній, в регіональній, в центральній ВЛК. Якщо на цьому шляху людина не знаходить порозуміння і вважає, що її права порушені, людина може звернутися до суду” – пояснила вона.

Варто додати, що відтепер під час визначення придатності чи непридатності військовозобов’язаного враховуватимуть не тільки його хвороби, а й порушення функцій організму, до яких призвели ці захворювання.

Нагадаємо, Міністерство оборони України оновило перелік захворювань, з якими військовозобов’язані визнаються придатними до військової служби. Згідно з наказом від 27 квітня 2024 року, до хвороб з якими військовозобов’язаних визнають придатними належать: хронічні вірусні гепатити з незначними порушеннями функцій, хвороби, що зумовленні ВІЛ та безсимптомне носійство ВІЛ, повільно прогресивні та не прогресивні хвороби крові, артрози та інші ураження суглобів, гіпертонічна хвороба I стадії та інші.