Україна підписала з Бельгією угоду про безпеку

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Бельгії Олександр Де Кро підписали у Брюсселі двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки та довгострокової підтримки. Про це повідомила прес-служба українського лідера у вівторок, 28 травня.

«Бельгія виділить Україні на військову допомогу не менше 977 млн. євро цього року. Таке зобов'язання, а також готовність надавати підтримку нашій країні протягом десятирічного терміну дії угоди закріплено у цьому документі», — йдеться у повідомленні.

Вказано, що вперше у такому договорі безпеки зазначено конкретну кількість військових літаків, які нададуть Україні, — 30 F-16 до 2028 року. У ВП підтвердили попередню інформацію, що перші винищувачі мають бути передані цього року.

Також Бельгія гарантує, що надаватиме своєчасну допомогу з безпеки, сучасну військову техніку та озброєння з урахуванням потреб України у сфері ВПС та ППО, морської безпеки, розмінування та в рамках коаліції з питань боєприпасів та сприятиме проведенню військових тренувань.

Окремі блоки угоди присвячені двосторонньому співробітництву в оборонній промисловості, підтримці Формули миру, посиленню санкцій, відшкодуванню збитків, притягненню Росії до відповідальності, використанню потреб України конфіскованих активів РФ та допомоги в економічному відновленні та оновленні. Поглиблюватиметься співпраця в галузі розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації.

В угоді Бельгія чітко підтверджує підтримку майбутнього членства України в ЄС та НАТО.

Бельгія — 11 країна, з якою Україна уклала двосторонню угоду про безпеку на виконання положень Спільної декларації G7, прийнятої у Вільнюсі 12 липня минулого року. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави.

Нагадаємо, Україна та Іспанія підписали угоду про безпеку.

Джерело: Фраза.юа