У Києві та області зафіксовано спалах вірусного гепатиту А

У Києві та регіоні зареєстровані випадки захворювання на вірусний гепатит А. Про це повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб у Facebook.

Станом на 10 травня зафіксовано 5 випадків. Захворювання виявлено у співробітників одного із столичних торгових закладів, а також членів їхніх сімей.

Хворі звернулися по медичну допомогу. Деякі з них перебувають на лікуванні в медичних закладах міста, інші лікуються амбулаторно.

Розпочато епідеміологічне розслідування. Вживаються необхідних заходів щодо недопущення подальшого поширення хвороби.

Вірусний гепатит А – це захворювання печінки, яке поширюється фекально-оральним шляхом. Зараження можливе через вживання забрудненої води або їжі, де можуть бути фекалії інфікованих людей, внаслідок недотримання правил особистої гігієни та деяких видів сексуальних стосунків.

Вірусний гепатит А може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Найбільш поширені симптоми: виражена загальна слабкість та підвищена стомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювання, неприємні відчуття у животі, тяжкість у правому підребер'ї, потемніння сечі, жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри).

Нагадаємо, стало відомо, чи українці вмирають від гепатиту А.