У Чорнобильській зоні на російській міні підірвався червонокнижний кінь

На території Чорнобильської зони відчуження, яка перебувала під російською окупацією, на міні підірвався кінь Пржевальського. На жаль, червонокнижна тварина загинула.

Про це повідомили в пресслужбі Державної прикордонної служби України. Територія регіону залишається небезпечною для людей та тварин.

“Від міни загинув червонокнижний кінь. Прикордонники акустично задокументували факт мінного вибуху в межах зони відчуження ЧАЕС, яка перебувала під окупацією. Як з’ясувалося, на міні підірвався дикий кінь породи Пржевальського, про що поінформовано відповідні організації”, – йдеться в повідомленні.

У Чорнобильській зоні на російській міні підірвався червонокнижний кінь

Прикордонники нагадали, що цей вид диких коней вважається зниклим у природі. Це єдиний представник ряду конеподібних у дикій фауні України, табуни яких були акліматизовані у Чорнобильській зоні відчуження.

“На жаль, внаслідок збройної агресії РФ страждає увесь світ природи”, – констатували в пресслужбі.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Вишгородському районі Київської області місцевий мешканець під час прогулянки в лісі знайшов дві бойові протипіхотні гранати. Щоб знешкодити вибухонебезпечні предмети, на місце викликали саперів.