Розтяжки на шкірі: чому вони з’являються та як їх лікувати

Розтяжки – це тип шраму, який розвивається, коли наша шкіра швидко розтягується чи стискається. Різка зміна призводить до розриву колагену та еластину, які підтримують нашу шкіру. У міру загоєння шкіри можуть виникати розтяжки. Не у всіх з’являються ці вузькі смужки на тілі. Ймовірно, певну роль грають коливання рівня гормонів.

Причини виникнення

Якщо у вас з’являються розтяжки на шкірі, швидше за все, причини їх появи можуть бути наступні.

 1. Стрибки росту, які відбуваються в період статевого дозрівання.
 2. Вагітність.
 3. Швидка втрата або набір ваги.
 4. Силові тренування, які викликають швидке зростання м’язів.

Також причиною чому з’являються розтяжки може стати нанесення кортикостероїдів на шкіру протягом тривалого часу. Якщо у вас є хвороба Кушинга або синдром Марфана, ви можете побачити розтяжки.

Причини виникнення

Коли розтяжки з’являються вперше, вони зазвичай бувають червоного, фіолетового, рожевого, червонувато-коричневого або темно-коричневого кольору, залежно від вашої шкіри. Ранні розтяжки можуть здаватися трохи піднятими і викликати свербіж. Згодом колір тьмяніє, і вузькі смуги опускаються під шкіру.

Що допоможе позбутися розтяжок?

Як і будь-який шрам, розтяжки залишаються назавжди, але лікування розтяжок народними методами може зробити їх менш помітними, так само як і медикаментозне лікування розтяжок. Терапія також може допомогти полегшити свербіж.

Розтяжки на шкірі: запобігання появи.

Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, проконсультуйтеся з лікарем перед тим, як приступити до лікування розтяжок. Деякі продукти містять інгредієнти, такі як ретинол, які можуть завдати шкоди вашій дитині.

Важливо розуміти, що жодне лікування не підходить усім, а багато продуктів взагалі не працюють. Ось декілька методів як позбутися розтяжок.

Креми, лосьйони та гелі від розтяжок

Дослідники вивчили багато кремів, лосьйонів і гелів, що продаються для лікування розтяжок. Хоча жоден продукт не допомагає постійно, а деякі взагалі не допомагають, дослідники виявили кілька корисних прийомів.

Якщо ви хочете спробувати один із цих кремів, лосьйонів або гелів для зникнення розтяжок, обов’язково дотримуйтесь цих правил.

Розтяжки на тілі: креми, лосьйони та гелі від розтяжок

 1. Використовуйте продукт на ранніх розтяжках. Лікування мало впливає на зрілі розтяжки.
 2. Інтенсивно втирайте продукт у шкіру. Якщо ви згаєте час на м’яке втирання продукту в шкіру, це може зробити його менш ефективним.
 3. Застосовуйте продукт щодня протягом кількох тижнів. Якщо ви не бачите результати, зачекайте, вони з’являться за кілька тижнів.

Домашні засоби

Згідно з дослідженнями, популярні домашні засоби не спрацювали. Дослідники виявили, що жодна з розтяжок не зникла, коли люди втирали в розтяжки мигдалеву олію, олію какао, оливкову олію чи вітамін Е.

Засмага та автозасмага

Засмага не допоможе позбутися розтяжок. Коли ви засмагаєте, розтяжки стають помітнішими, тому що вони не засмагають. Хоча засмага може зробити розтяжки помітнішими, автозасмага може замаскувати розтяжки – як ранні, так і зрілі. Автозасмага не допоможе позбутися розтяжок.

Ліки, що відпускаються за рецептом

Дослідження показали, що два інгредієнти приносять деяку користь в боротьбі з розтяжками: гіалуронова кислота та третіноїн. В обох випадках застосування гіалуронової кислоти на ранніх стадіях розтяжок зробило розтяжки менш помітними.

Третиноїн – це ретиноїд, який може зробити ранні розтяжки менш помітними. В одному дослідженні у людей, які наносили цей рецептурний крем щоночі протягом 24 тижнів, розтяжки були менш помітними. У тих, хто не застосовував крем, спостерігалося зростання ранніх розтяжок. Інші дослідження показали аналогічні результати.

Ретинол, ще один тип ретиноїдів, може допомогти зменшити ранні розтяжки.

Не дивлячись на продуктивність лікувальних засобів, перед їх використанням проконсультуйтесь з лікарем та дізнайтесь що робити, щоб не було розтяжок.

Процедури, які виконують дерматологи

Дерматологи використовують процедури, щоб зробити розтяжки менш помітними.

Процедури, які виконують дерматологи від розтяжок на тілі.

 1. Хімічний пілінг.
 2. Лазерна терапія.
 3. Мікродермабразія.
 4. Радіочастотне випромінювання.

Щоб отримати найкращі результати, ваш дерматолог може використовувати більше однієї процедури. Наприклад, він може лікувати вас радіочастотним та імпульсним лазером.

За всіх процедур можливі побічні ефекти. В умілих руках сертифікованого дерматолога побічні ефекти, як правило, незначні та тимчасові. Після процедури спостерігається почервоніння та набряк. Вони зазвичай зникають через кілька годин або днів.

Дерматолог може сказати вам, чи підійде якийсь із цих методів лікування, враховуючи ваше здоров’я, вік і тривалість існування розтяжок.

Чи може щось запобігти розтяжкам?

Є методі як запобігти появі розтяжок. Дослідники виявили, що багато методів, покликаних запобігти розтяжкам, насправді не працюють, але продукти, які містять центелу або гіалуронову кислоту, можуть допомогти запобігти появі розтяжок.

Таким чином, лікування розтяжок має бути комплексним. Засоби від розтяжок, які можна купити в магазині або через Інтернет, можуть коштувати дорого. Якщо ви виявите, що витрачаєте багато часу та грошей, але не отримуєте ніяких результатів, може бути корисним відвідування сертифікованого дерматолога. Кабінетні процедури виявилися більш ефективними, ніж креми, лосьйони та гелі. Дерматологи також можуть розповісти вам про будь-який новий продукт або процедуру, які можуть допомогти.

Більше корисної інформації читайте в рубриці красота та здоров’я на нашому порталі.

Джерело