Росія готує відкриття фронту на північному кордоні України, — Умеров

Російські агресори мають намір відкрити новий фронт на північному кордоні України. І тому вони зосереджують до 300 тисяч військ. Про це сказав міністр оборони Рустем Умеров в інтерв'ю Reuters, опублікованому у вівторок, 28 травня.

"Їх (росіян) мета – відкрити новий фронт на півночі, щоб почати використовувати всю свою живу силу, вогневу міць проти нас, вони продовжують свою мету – знищити нашу націю", – заявив Умеров і оцінив поточну лінію фронту в 1250 кілометрів.

За словами міністра, зараз Росія має близько 500 тисяч військових в Україні та біля її кордонів, проте вона готується додати ще 200-300 тисяч.

Він підтвердив, що Україна має намір звільнити всю свою територію до міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включаючи Крим. Але головним військовим завданням на найближчі місяці буде утримання оборонних рубежів та придушення ворога за одночасного зміцнення українських військових можливостей у повітрі, на морі та на суші.

Умеров сказав, що очікує, що винищувачі F-16 будуть доставлені, «сподіваюся дуже скоро». А на запитання, скільки на Київ очікує отримати, він сказав: «Нам потрібно стільки, скільки ми можемо отримати».

За його словами, Україна вдячна за надану західними партнерами військову допомогу та зброю, проте лише половина обіцяних постачань надійшла вчасно. А будь-яка затримка йде на користь Росії.

Померов нагадав, що Україна продовжує нарощувати власне виробництво зброї, безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби.

Нагадаємо, що на Сумщині мешканцям 10-кілометрової зони біля кордону з РФ рекомендують евакуюватися.

Джерело: Фраза.юа