Рада ухвалила законопроєкт про використання зброї працівниками “укрпошти”

Верховна Рада підтримала закон, який дозволить підготовленим працівникам “Укрпошти” носити та застосовувати вогнепальну зброю для захисту поштових фондів та об’єктів від нападів.

Про це написав народний депутат Ярослав Железняк у своєму Telegram.

ВР дозволила використовувати операторам поштового зв’язку засоби самооборони та індивідуального захисту, а співробітникам АТ “Укрпошта” – у низці випадків застосовувати вогнепальну зброю.

Як вказано у пояснювальній записці до законопроєкту, працівники “Укрпошти” зможуть застосовувати вогнепальну зброю з метою захисту грошових коштів. Однак вони матимуть право на володіння зброєю лише за умови, якщо пройшли відповідну спеціальну підготовку.

Працівники зможуть застосувати зброю лише  після попередження, але є два винятки: збройний напад і спроба заволодіти вогнепальною зброєю. Не можна застосовувати зброю до вагітних жінок, дітей, осіб із явними ознаками обмежених можливостей, якщо лише вони не загрожують життю людей.

Додамо, що законопроєкт №8423 підтримали 319 народних депутатів.

Як повідомлялося, “Укрпошта” отримала ліцензію від Держлікслужби на гуртову торгівлю і на продаж ліків як поштовий оператор. Надалі там планують запустити проєкт, який спростить доступ людей до ліків. торгівлю ліками. Завдяки цьому вона зможе доставляти їх клієнтам.