Підтримує передання «Таурусів»: Порошенко запросив лідера ХДС Німеччини в Україну

Пʼятий Президент Петро Порошенко, який у Берліні бере участь у Конгресі Християнсько-демократичного союзу Німеччини, на зустрічі з Головою ХДС Фрідріхом Мерцом поінформував його про складну ситуацію на фронті та закликав пришвидшити західну допомогу Україні.

1

«Фрідріх Мерц підтвердив, що його партія цілковито підтримує потребу передання Україні німецьких ракет «Таурус», – повідомив пʼятий Президент у соцмережах.

«Ми також обговорили ініціативу щодо підготовки ХДС проєкту резолюції Бундестагу про запрошення України приєднатись до Вашингтонського договору НАТО напередодні майбутнього ювілейного Саміту Альянсу у липні 2024 року», – зазначив Петро Порошенко.

1

«Фрідріх Мерц запевнив у цілковитій підтримці України на шляху до членства в Європейському Союзі та доцільності якнайшвидшого початку вступних переговорів. Окремо обговорили питання загальноєвропейських виборів та перспективи розвитку міжпартійного співробітництва між Християнсько-демократичним союзом та «Європейською Солідарністю», – зазначив лідер партії.

Петро Порошенко також привітав Фрідріха Мерца з переконливим переобранням на посаду Голови ХДС і запросив його відвідати Україну найближчим часом.

Християнсько-демократичний союз – одна з двох найбільших партій Німеччини. За результатами парламентських виборів 2021 року партія має 152 місця у Бундестазі. За результатами виборів до Європейського парламенту 2019 року має 23 місця із 96 виділених для Німеччини та входить до фракції Європейської народної партії. Партія ХДС також є членом Міжнародного демократичного союзу (IDU).

Раніше Петро Порошенко час зустрічі з головою комітету у закордонних справах Бундестагу Міхаелем Ротом закликав  Німеччину підтримати запрошення України в НАТО на Вашингтонському саміті.

Як відомо, Петро Порошенко у Берліні бере участь у Конгресі Християнсько-демократичного союзу Німеччини, присвяченому підготовці до загальноєвропейських виборів.Порошенко проведе низку двосторонніх зустрічей з представниками німецьких політичних та експертних кіл, а також виступить на форумі, організованому Фондом Конрада Аденауера.

Головними темами стануть питання посилення політичної, військової та фінансової підтримки України з боку Німеччини, шляхів досягнення спільної перемоги над російським агресором, невідкладного запуску вступних переговорів з ЄС, запрошення України приєднатись до Вашингтонського договору НАТО на ювілейному саміті Альянсу та  зміцнення демократичної стійкості в нашій державі.

У вересні 2023 року Петро Порошенко став членом Почесної консультативної ради Міжнародного демократичного союзу (IDU).

Міжнародний демократичний союз (IDU) – це глобальне об’єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу.

Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія).

Партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union) у липні 2020 року.