Оснащення укриттів Києва автоматизованими системами відкриття. Процес розпочато

Мер Києва Віталій Кличко повідомив про початок оснащення укриттів міста автоматизованими системами відкриття.

«Київ розпочав оснащення споруд цивільного захисту системами автоматизованого відкриття. Перші такі системи вже встановлюють в укриттях у Дарницькому районі столиці. В укритті, яке сьогодні оглянув, майже завершили капітальний ремонт. Площа приміщення 140 м2 і розраховане укриття на понад 200 осіб.

Враховуючи застосування ворогом балістичних ракет, коли вибухи лунають за кілька хвилин після тривоги, важливо, щоб доступ до укриттів був безперешкодним та оперативним. І завдяки таким автоматизованим системам укриття та сховища відчинятимуться одразу після сигналу повітряної тривоги. Загалом у Києві плануємо встановити системи в майже 3000 укриттів та сховищ.

Також нагадаю, що 8 червня, за рішенням Київради, місто додатково виділило на ремонт та облаштування укриттів 750 млн грн. (До цього, минулого та нинішнього року, виділили 1,2 млрд грн). Гроші будуть спрямовані, зокрема, і на встановлення автоматизованої системи доступу, на придбання 200 модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання.» ‒ прокоментував подію він.

Чи стане тепер безпечніше та скільки часу займе оснащення такими системами усіх укриттів Києва, слідкуватимемо далі.

Окрім того нагадаємо, що раніше наша редакція опублікувала статтю про можливе розкрадання місцевим чиновником грошей на облаштування укриття