Німці виявили найдавніших мікробів на Землі

Експерти з Тюбінгенського та Геттінгенського університетів у Німеччині заявляють, що знайшли найдавніші мікроби на Землі. З'явилися дані їхнього звіту.

У ньому сказано про те, що вдалося виявити характерні мінеральні сліди, що вказують на активність найдавніших бактерій на нашій планеті.

Запевняється також, що вік знахідок свідчить про те, що ці організми існували на Землі близько чотирьох мільярдів років тому.

У ході роботи вчені виявили певні мінерали у глибинних гідротермальних джерелах, розташованих на дні океану.

Повідомляється, що одним із найбільш перспективних елементів виявився залізно-сірчаний пірит, який часто зустрічається в гідротермальних зонах.

Інформується, що пірит здатний утворюватися безпосередньо або вдруге з мінералу магнетиту, коли він реагує з виявленими разом з ним багатими сірою флюїдами – відбувається це у різних формах.

Професор Андреас Капплер каже: «У наших аналізах особливо цікавим виявився бенкет у його характерній сферичній формі зі структурою, схожою на структуру ягід малини».

Дослідник додав: «Він формується таким чином лише тоді, коли вихідний матеріал – магнетит – був утворений бактеріями, що відновлюють залізо».

Крім цього, німці розповіли, що за відсутності повітря деякі мікроорганізми можуть зростати і виробляти енергію, передаючи електрони не кисню, як це роблять люди та тварини, а окисленому залізу.

Під час досвіду біологи змоделювали хімічну реакцію магнетиту з флюїдами, багатими на сірку: вони взяли два зразки магнетиту, утворених як органічним, так і неорганічним способом, після чого помістили їх в умови, що імітують середовище глибинних гідротермальних розломів.

Через війну обидві спроби перетворилися на різний структурою пірит, а біологічний магнетит призвів до появи піриту характерної сферичної форми.

Резюмується, що такі сліди мікробного життя можуть бути знайдені на інших планетах, де збереглася геотермальна активність.

Раніше вчені дізналися, як у людей з'явилися вуха та зуби .

Джерело