Марлен Дітріх: легенда і секс-символ. Історія найяскравішої актриси всіх часів і народів

Однією з найяскравіших актрис всіх часів і народів є Марлен Дітріх. Її ім’я є брендом, а зовнішність впізнавана та незвична. Саме вона зробила певну революцію у моді, жіночому одязі та поведінці. Незвична, дещо жорстка, наполеглива і при цьому ніжна і ранима жінка, яка навіть через 30 років після своєї смерті продовжує чарувати та захоплювати.

Дитинство та юність Марлен Дітріх

Марія Магдалена Дітріх народилася 27 грудня 1901 року на околиці Берліну. Її батьки були досить заможними: батько працював у поліції, а мати походила із багатої родини. У бабусі і дідуся Дітріх були відомі на все місто ювелірний магазин та крамниця годинників. У Марії Магдалени була старша сестра Лізель.

У 1908 році батько Марії Магдалени помер від сифілісу, тому вона його практично не пам’ятала. Мати була досить жорсткою та владною жінкою, яку сестри Дітріх боялися. Марія Магдалена отримала чудову освіту, вона з дитинства вчила англійську та французьку мови, а також блискуче володіла літературною німецькою мовою. З 1907 року дівчинка вчилася в школі імені Августи Вікторії. Вона була звичайною «сірою мишкою».

Дівчинка з дитинства захоплювалася музикою, вона грала на фортепіано, лютні і скрипці. В одинадцять років вона скоротила своє ім’я і стала називатися Марлен.

Під час Першої світової війни Марлен деякий час вчилася в гімназії Антуанетти в Дессау. Потім деякий період навчалася в школі імені Вікторії Луїзи в Берліні. У 16 років вона пішла зі школи без атестату зрілості. Мати вирішила таким чином убезпечити Марлен від юнацьких небезпек. Дівчина жила в Веймарі і брала приватні уроки гри на скрипці.

В червні 1917 року Марлен вперше виступала на концерті Червоного Хреста. Вона була одягнена у костюм хлопчика  і на скрипці грала «Голубку».

У 1921 році Марлен хотіла вступити у Вищу музичну школу, але її туди не прийняли. Тому вона влаштувалася в оркестр і там акомпанувала німим фільмам. Більше дівчина не хотіла стати скрипалькою.

У 1922 році Марлен брала приватні уроки у директора акторської школи Бертольда Хельда. Вона навчилася танцювати і у грудні 1922 року вперше вийшла на малу сцену Німецького театру. Пізніше дівчина за допомогою свого дядька познайомилася з одним кінорежисером. У 1923 році вона знялася у фільмі, виконавши невелику роль.

Секс-символ Марлен Дітріх

У 1923 році Марлен вийшла заміж за асистента режисера Рудольфа Зібера. У 1924 році у них народилась дочка Марія. Пізніше вона стала відомою актрисою Марією Рівою. Пара жила разом перші 5 років. Пізніше вони не жили разом, але не були розлучені.

З 1925 року Марлен знову почала зніматися в кіно. Вона почала отримувати свої перші великі ролі і також записала свою першу платівку.

У 1930 році Марлен отримала свою головну роль у фільмі «Блакитний ангел». Після цього фільму жінка прокинулася знаменитою. Її обожнювали за загадковість, сексуальність, низький голос. Саме з цього фільму почалася світова слава Марлен, а ім’я стало брендом.

У лютому 1930 року Марлен отримала контракт з Paramount Pictures Corporation. Її зарплата становила 1750 доларів у тиждень, що для того часу було рекордною сумою. 31 березня 1930 року жінка виїхала з Берліну.

Фільми зняті на початку 30-х у Голівуді принесли їй всесвітню славу. У фільмі «Марокко» Марлен була одягнена у чоловічий костюм,  а також цілувалася з жінкою. Все це викликало шок і захоплення одночасно.

У 1934 році Марлен повернулася до Німеччини. Вона була знайома і навіть мала роман з Ернестом Хемінгуеєм, Еріхом Марією Ремарком, а співак Олександр Вертинський присвячував їй пісні.

В Німеччині їй пропонували активно співпрацювати з нацистами. Вона відмовила, і у 1937 році покинула Берлін. 9 червня 1939 року Марлен Дітріх отримала американське громадянство.

Влітку 1941 року Марлен Дітріх познайомилася з французьким актором Жаном Габеном, який приїхав до Голівуду. Роман був бурхливим, але актор пішов на війну. Їхні стосунки тривали 6 років.

Роль актриси під час Другої світової війни

Під час Другої світової війни Марлен перервала кар’єру актриси, щоб виступати на фронтах перед солдатами. До кінця життя вона вважала, що це найважливіше, що вона робила. Особливою популярністю користувалася пісня «Лілі Марлен», яку однаково любили солдати союзників і нацистів.

У 1947 році Марлен отримала медаль Свободи, яка є вищою нагородою для мирних громадян, які допомагали боротися з фашизмом.
Марлен Дітріх: біографія

В кінці 40-х у 50-х роках Марлен активно знімалася в кіно, писала статті для гламурних журналів.

У 1960 році Марлен Дітріх приїхала на гастролі до ФРН. Там вона отримала холодний прийом, адже багато глядачів і досі вважали її зрадницею за те, що виїхала до Америки. На концертах у неї могли кинути яйце або плюнути в обличчя.

У 1961 році актриса знялася у фільмі «Нюрнберзький процес», який став для неї знаковим.

Останні роки життя актриси

У 1975 році Марлен зламала шийку бедра і довго лікувалася. У травні 1976 році жінка приїхала до Парижу, де вона мала квартиру. Вона певний час не виходила з дому, пила знеболювальні і алкоголь, не хотіла, щоб її бачили хворою і кульгавою.

1978 році Марлен востаннє знялася в кіно, проте фільм провалився. Жінка також писала мемуари, бо їй потрібні були гроші. А у 1984 році вийшов документальний фільм «Марлен», проте сама актриса в кадрі не з’являлася.
Марлен Дітріх

Марлен Дітріх була обличчям Канського кінофестивалю 1992 року. Проте вона померла 6 травня 1992 року через порушення роботи серця і нирок. Сталося це в Парижі. 16 травня 1992 року її поховали в Берліні поряд з могилою матері.

У 2005 році дочка Марлен опублікувала думки, вірші, останні записи Марлен Дітріх. Книга стала бестселером. До речі, дочка Марлен Марія має 98 років і живе в Лос-Анджелесі.

Дізнайтеся більше про зірковий шлях відомих акторів у розділі Шоу Бізнес.

Джерело