Користь ревеню для здоров’я: чим може здивувати цей унікальний овоч
Джерело: unian.ua
Ревінь для багатьох залишається загадкою і дарма. Цей овоч унікальний завдяки своїм неповторним властивостям.
Ревінь – багаторічна рослина родини гречаних. У рослини довгі м’ясисті стебла яскраво-рожевого або червоного кольору і велике темно-зелене листя. Стебла ревеню їстівні та мають терпкий, кислий смак, який добре поєднується із солодкими продуктами. Листя рослини неїстівне і навіть токсичне для людини.
Видання Health пише, що в традиційній китайській медицині ревінь використовують у медичних цілях. Цей унікальний овоч містить вітамін К, клітковину й антиоксиданти, які підтримують здоров’я кісток, травної системи та серця. Однак тривалий прийом ревеню у вигляді добавок може виявитися шкідливим.
Полегшує закрепи
Стебла овоча є хорошим джерелом клітковини – ключової поживної речовини для профілактики та лікування закрепів. Клітковина втягує воду і робить випорожнення щільнішими, що допомагає їм швидше проходити організмом і полегшує цей процес. Обов’язково пийте достатню кількість води, адже так клітковина краще засвоюється.
Дослідження показали, що ревінь містить велику кількість хімічних компонентів антрахінону, які мають проносний ефект, стимулюючи кишківник до виведення калу.
Одне невелике дослідження показало, що у тяжкохворих людей вживання порошку ревеню ефективно спричиняло спорожнення кишківника в середньому менш ніж за два дні.
Багатий на антиоксиданти
Ревінь – чудове джерело антиоксидантів, які допомагають боротися з вільними радикалами і запобігають окислювальному стресу. Без достатньої кількості антиоксидантів вільні радикали можуть накопичуватися і призводити до окислювального стресу, що пов’язано з такими хронічними захворюваннями, як рак, серцево-судинні захворювання, діабет, депресія, хвороба Альцгеймера та інші.
В одному з досліджень було проаналізовано 29 сортів ревеню, і виявилося, що всі вони багаті на антиоксиданти, зокрема на фенольні сполуки, зокрема антоціани. Сім сортів містили навіть більше антиоксидантів, ніж капуста.
Ці антиоксиданти допомагають зменшити запалення і нейтралізувати вільні радикали, що робить їх корисними для профілактики і лікування таких захворювань, як діабет, рак, серцево-судинні та неврологічні захворювання.
Підтримує здоров’я кісток
Найпоширенішим вітаміном у ревені є вітамін К. Ця речовина допомагає зміцнити структуру кісток і регулює їхній ріст. Дослідження показали, що низьке споживання вітаміну К у раціоні пов’язане з підвищеним ризиком переломів кісток і зниженням мінеральної щільності кісткової тканини. Інші дослідження засвідчили, що прийом вітаміну К за низького споживання в раціоні допомагає запобігти переломам кісток.
Поживна цінність ревеню
Ревінь, окрім антиоксидантів, містить інші корисні вітаміни та мінерали, такі як вітамін С і марганець.
В одній чашці нарізаного кубиками ревеню міститься:
- Калорії – 25;
- Жир – 0,2 г;
- Натрій – 5 мг;
- Вуглеводи – 5,5 г;
- Клітковина – 2,2 г, або 8% від добової норми;
- Білок – 1,1 г;
- Вітамін K – 36 мкг, або 29% від добової норми;
- Вітамін С – 9,7 мг, або 11% від добової норми;
- Марганець – 0,24 мг, або 10% від норми.
Ревінь як добавка
Екстракт ревеню можна придбати у вигляді добавки, оскільки він має різні ймовірні лікувальні властивості, зокрема для лікування хронічної ниркової недостатності, діабетичної нефропатії та закрепів.
Однак експерти не радять вживати добавки з ревенем протягом тривалого часу, оскільки за надмірного споживання ревінь може бути токсичним для шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки. У великій концентрації він може спричинити серйозну діарею.
Чому не можна їсти ревінь
Якщо стебла ревеню загалом безпечні, то листя містить токсини, які несуть загрозу для людини.
Симптоми отруєння ревенем:
- утруднене дихання;
- печіння в роті та горлі;
- діарея;
- хрипкий голос;
- нудота і блювота;
- камені в нирках;
- забарвлення сечі в червоний колір;
- судоми;
- біль у шлунку.
Як правильно їсти ревінь:
- приготуйте полуничний пиріг із ревенем;
- опустіть сирі стебла ревеню без листя в мед, щоб пом’якшити його гіркий смак;
- додайте в йогурт нарізаний кубиками ревінь;
- додавайте ревінь у смузі;
- приготуйте з ревеню желе або соус;
- запечіть ревінь і подайте з морозивом або замороженим йогуртом.
Раніше УНІАН писав про класичний рецепт пирога з ревенем.