Кому не рекомендується їсти авокадо : вчені дали неочікувану відповідь

Авокадо давно отримало неймовірну репутацію у світі здоров’я та дієтології за свою користь.

Дослідники з наукового огляду 2013 року стверджують, що лише з однієї половинки ви отримаєте 4,6 грама клітковини, 345 міліграмів калію та 19,5 міліграмів магнію. Разом з іншими основними поживними речовинами, такими як вітамін А, Е та К, авокадо складається з понад 70% мононенасичених жирних кислот і 13% поліненасичених жирних кислот, що робить його зірковим джерелом здорових жирів.

За даними Університету Монаша, високий вміст здорових жирів у цьому продукті може бути хорошою новиною для нашого холестерину чи здоров’я серця, але також може бути поганим для тих, у кого є синдром подразненого кишківника (СПК).

Як зазначено в дослідницькій статті 2023 року, FODMAP – це ферментовані олігосахариди, дисахариди, моносахариди та поліольні вуглеводи, які пов’язують із дискомфортними шлунково-кишковими симптомами через те, що вони не можуть належним чином засвоюватися в кишечнику. Тому людям із СРК рекомендується дотримуватися дієти з низьким вмістом FODMAP, а тому заборонено їсти авокадо.

Це пов’язано з тим що у його складі є сорбіт – різновид поліолу цукру (P у FODMAP), який організм може засвоїти лише частково. Сорбіт міститься в деяких продуктах харчування, іноді використовується як штучний підсолоджувач. Однак нещодавно дослідники Університету Монаша виявили, що, можливо, головна проблема авокадо не у сорбіті, а у зовсім інших вуглеводах.

Як додається, хімічний склад продуктів може змінюватися в довгостроковій перспективі. Понад десять років тому дослідники виявили, що авокадо містить велику кількість сорбіту. Однак під час останніх досліджень виявилось, що тепер він має персеїтол – інший вид цукрового поліолу, який міститься лише в цьому продукту, тоді як рівень сорбіту в нормі. Персеїтол має більший молекулярний склад, ніж сорбіт, що робить його важчим для засвоєння та, швидше за все, викликає гази або діарею.

Вживання авокадо

Раніше УНІАН розповідав, як щоденне вживання авокадо впливає на якість дієти.

Авокадо має багато клітковини, корисних жирів, антиоксидантів та здебільшого вважається здоровим додатком до раціону людей. Але через високий вміст жирів та калорій дехто уникає його споживання, адже боїться, що це може призвести до збільшення ваги, підвищити рівень холестерину або інших проблем зі здоров’ям. Проте нове дослідження показало, що ці побоювання, швидше за все, є марними.