Кабмін змінив порядок бронювання від мобілізації: деталі

Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану. Тепер списки погоджуватиме не Генеральний штаб ЗСУ, а Міністерство оборони.

Відповідні зміни містяться в урядовій постанові №520 від 8 травня 2024 року.

Несправедливість у питаннях мобілізації знижує бойових дух українських бійців — офіцер ЗСУ

Тепер списки військовозобов’язаних для бронювання погоджуватиме не Генеральний штаб ЗСУ, а Міноборони.

Інших суттєвих змін поки що немає.

Саме бронювання, як і раніше, здійснюється за рішенням Мінекономіки.

Зазначимо, 9 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення. Документ підвищує штрафи для ухилянтів.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

Згодом в Україні внесли додаткові зміни до правил бронювання чиновників від мобілізації. Відтепер військовозобов’язані громадяни, які очолюють певні департаменти чи підрозділи, можуть бути призвані до армії.

Крім того, Міністерство оборони України оновило перелік захворювань з якими військовозобов’язані визнаються придатними до військової служби.

До слова, Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус телеканалів, що беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”, як критично важливих, та надало журналістам цих каналів бронь від мобілізації.

Варто зазначити, до списку “критично важливих для забезпечення життєдіяльності населення” підприємств, окрім телеканалів потрапив й ДП “Пересувний цирк України”, працівникам якого також забезпечили бронь від мобілізації.

Як відомо, Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Рішення підтримали 283 нардепів, документ набуде чинності через місяць після підписання президентом, тобто 18 травня.