Іван Виговський: головний поліцейський потрапив у корупційний скандал, – ЗМІ

ЗМІ з'ясували, що на сестру голови Національної поліції Івана Виговського оформлено частку в компанії ТОВ «Югнафтопродукт», яка займається оптовою торгівлею паливом. Проблетик повідомляє , що протягом 2022-2023 років фірма торгувала щонайменше з двома фігурантами кримінальних проваджень, слідство в яких вела поліція під керівництвом Івана Виговського.

Далі видання пише таке: Іван Виговський очолює Національну поліцію України з січня 2023 року. До цього він кілька років керував Київським управлінням (2021-2023) та Полтавським управлінням (2020-2021), ще раніше – очолював слідство у Миколаївському управлінні (2016-2020), а також понад 10 років працював у структурах МВС на Миколаївщині. У всіх своїх деклараціях Виговський багато років зазначає, що постійно користується чужим майном, офіційно — орендованим чи позиченим, щоправда, поява цих активів у людей, на яких вони оформлені, викликає питання. Так, після призначення до столиці Іван Виговський оселився у приватному будинку під Києвом вартістю 6,5 млн. грн. Він оформлений на давню подругу сім'ї з Миколаєва, проте остання, за даними журналістів, не мала порівнянних з такою покупкою доходів, більше того — не змогла відповісти на запитання журналістів ні де знаходиться «її» будинок, ні скільки в ньому квадратів, тощо. буд.

Крім того, Виговський тривалий час користувався автомобілями, оформленими на тещу. Спочатку це був Hyundai Santa Fe, потім Volkswagen Touareg. Далі теща Touareg продала і всю виручену суму (900 тис. грн) — подарувала дочці. Зазначеної суми вистачило на покупку Audi SQ5, правда при цьому сама теща після цього придбала нову Audi SQ8. Такі коштують від 100 тис. доларів, а теща Виговського не має ні бізнесу, ні навіть зарплати вже багато років ніде не отримує.

Зрештою, на сестру Виговського — Оксану Альховик, оформлено приватний будинок у передмісті Миколаєва, в якому поліцейський мешкав, коли працював у тамтешньому управлінні. Цікаво, що на момент покупки сама вона жила не там, а у маленькому селі під Миколаєвом, де працювала у сільській школі — вчителькою молодших класів із зарплатою близько 60 тис грн/рік. Через кілька років сестру Виговського оформили на роботу до брата, в Миколаївську поліцію. Тоді вона теж переїхала до міста, проте оселилася вже у маленькому будиночку на 32 кв. на околиці.

Після призначення в поліцію колишня сільська вчителька почала обростати ще й бізнесом. У 2019 році вона увійшла до складу засновників ТОВ «Югнафтопродукт», що займається оптовою торгівлею паливом. Її партнером у цій компанії кілька років був чоловік власниці будинку, в якому зараз мешкає Виговський. Зараз у сестри голови Нацполу — половина бізнесу з річною виручкою близько 400 млн. грн. При цьому виявилось, що ТОВ «Югнафтопродукт» сестри голови Нацполу кілька років торгував із фігурантами кримінальних проваджень самого Нацполу.

У 2022р. одним із постачальників ТОВ «Югнафтопродукт» було ТОВ «Ексон ЮК». На той час Іван Виговський очолював поліцію Києва і у червні того року саме слідчі ГУ НПУ м. Києва почали розслідувати провадження про постачання авіапалива державному підприємству. Підозрювали збитків на 120 млн грн, присвоєння майна та відмивання доходів. У тому виробництві, як власне постачальник, фігурував і «Ексон», і ціла група пов'язаних фірм, до якої він входив. Поліцейські ходили на обшуки, заарештовували рахунки, вилучали печатки, зокрема й постачальника сестри Виговського. Незважаючи на кримінал від Нацполу, фірма сестри Виговського продовжила торгувати з цією групою компаній просто через інші юрособи: новостворене ТОВ «Ексон ЮК» та ТОВ «Укртранзитгаз». Цікаво також, що у 2023 році, після того, як Виговський піднявся кар'єрними сходами і очолив увесь Нацпол — справу «Ексона» теж забрали нагору — до ДСУ Нацполіції. А вже з літа сімейний бізнес почав торгувати із «Ексоном».

Вже в главку трапилася ще одна подібна історія. На початку 2023р. ДСУ Нацполу взялося за справу про ціле злочинне угруповання, яке на думку слідства влаштувало нелегальні імпорт та торгівлю пальним. Так, за версією слідства в портах Ізмаїла (Одеська обл.) паливо повз митницю — а значить повз контроль і податки — просто переливали в бензовози, які далі розвозили його країною і паливо продавали за готівку, тобто повз контроль та податки. Одну з ключових ролей у цій історії слідство відводило ТОВ «Континенталь Трейд» та її родинному ТД «Український термінал». Вони нібито самі займалися тіньовою торгівлею паливом, і допомагали ухилятися від податків іншим. У той же час того року, коли слідчі Виговського розслідували діяльність «Континенталь» — ця компанія стала одним із найбільших постачальників «Південнафтопродукту», тобто сестри Івана Виговського.

Окрім оптового трейдера сестра Івана Виговського розвиває роздрібний напрямок. 2020-го вона з партнерами викупила на під'їзді до Миколаєва два гектари землі, на якій запустили АЗС під брендом «KIV OIL». Коли журналісти навідалися на цю заправку наприкінці квітня — там торгували паливом без ліцензії, без чеків та з оплатою готівкою чи на карту чоловіка, який продає каву у сусідньому кафе.

У відповіді на запит Іван Виговський зазначив, що йому невідомо, за які гроші сестра купувала будинок, де він жив. Не знає поліцейський і звідки у тещі машини, якими він їздив. Щодо криміналу щодо контрагентів ТОВ «Югнафтопродукт», то йому про це нібито нічого невідомо, адже слідчі Нацполу — самостійні і в їхню роботу він не втручається».

Джерело