Хто такий Віталій Дейнега? ІТ та волонтерство. Про засновника фонду «Повернись живим»

У кінці зими цього року відомого волонтера та засновника фонду «Повернись живим» призначили заступником міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO). Перше завдяки чому став відомим пан Дейнега це те, після призначення на нову посаду він пообіцяв 100 днів не давати жодних інтерв’ю та не підтримувати жодних контактів з медіа і, справді, свого слова дотримав. Перше інтерв’ю було зроблено на початку липня. Свою позицію CDTO Міноборони пояснив ти, що хотів максимально зосередитись на роботі, а дзвінки, преса забирають багато часу та сил. Тезисний огляд інтерв’ю у цій статті.

Віталій Дейнега повідомив, що шукає кваліфікованих та мотивованих кадрів у свою команду. Спектр досить широкий – це ІТ-спеціалісти, бізнес-аналітики, юристи, комунікаційники. Перевага надаватиметься спеціалістам з наявним військовим досвідом.

У першочергових планах продовження оцифрування карт. Це переведення об’єктів, відображених на фізичних або сканованих паперових картах у належним чином розміщені точки, лінії та полігони у середовищі геоінформаційних систем. Простими словами це забирання паперової карти зі столу і перенесення її на планшет.

У своєму інтерв’ю CDTO розповів і про перевагу нашої армії в частині використання ІТ рішень, завдяки яким ми досягаємо кращих результатів ціною менших втрат. Конкретними продуктами цієї сфери є доволі багато різного софту для військових, а саме:«Кропива», ГІС «Арта», «Броня», «Дельта» та інші програми.

Стосовно важливості дронів пан Віталій зазначив, що впершу чергу найбільша кількість дронів надходить через Мінцифри в рамках проекту «Армія дронів» і серед них є високотехнологічні дрони, якиї немає у нашого противника. Також висловив упевненість стосовно розробки у найбліжчому майбутньому дрону, який буде збивати «Шахеди». Щоб «Шахеди» стали невигідними.

Серед ініціатив заступника Міноборони варто відмітити також цифровізацію ВЛК: скасувати певні види довідок, удосконалити захист інформації, сформувати електронний документообіг у рамках усіх Збройних Сил України.

Джерело