Фрукти та овочі можуть значно покращити ваш сон: дослідники пояснили, як це працює

Фрукти та овочі є важливою частиною збалансованого харчування, а також збалансованого сну. Нове дослідження, яке провели у Фінляндії, показало, як споживання цих продуктів дорослими жителями країни впливає на тривалість їхнього сну. Для цього науковці використали дані Національного дослідження FinHealth 2017, в якому взяли участь 5 043 дорослих віком від 18 років, пише Fox News.

Учасники розповіли про свій раціон та про звички сну, останні порівнювалися за трьома категоріями: короткий, нормальний і тривалий сон. 

“Порівняно з нормальним сном, ті, хто спав коротко, споживали на 37 грамів менше фруктів та овочів на день, тоді як ті, хто спав довго, – на 73 грами менше на день. Автори дослідження дійшли висновку, що існує “послідовна закономірність, коли відхилення від нормальної тривалості сну пов’язане зі зменшенням споживання [фруктів і овочів]””, – йдеться у матеріалі.

Тому завдяки таким висновкам можна зрозуміти необхідність “враховувати режим сну при розробці дієтичних заходів”, зазначають дослідники. 

“Для кращого розуміння механізмів, що лежать в основі цих асоціацій, необхідні подальші дослідження, в тому числі лонгітюдні”, – зазначається в дослідженні. 

Співавтор дослідження Тімо Партонен, доктор медичних наук, професор Фінського інституту здоров’я і добробуту (THL) в Гельсінкі, Фінляндія, прокоментував результати дослідження в розмові з Fox News Digital.

За його словами, сон менше як сім годин на добу або понад дев’яти годин на добу пов’язаний зі зменшенням споживання фруктів та овочів. 

“Основний висновок полягає в тому, що нестача сну збігається з нездоровим харчуванням. Це означає, що програми контролю ваги повинні також звертати увагу на звички сну … оскільки це може зруйнувати або сприяти досягненню результату”, – підкреслив фахівець. 

Тому за висновками дослідження, Партонен рекомендує людям їсти більше фруктів і овочів щодня, щоб краще висипатися.

“Сон, харчування і фізична активність утворюють єдність. Позитивні зміни в одному з них відображаються на позитивних змінах у двох інших”, – запевнив дослідник.

Водночас дієтолог з Нью-Джерсі Ерін Палінскі-Вейд зауважила, що фрукти та овочі містять багато поживних речовин, які можуть підтримувати здоровий сон. За її словами, терпка вишня та банани містять мелатонін – гормон, який регулює цикл сну і неспання. 

Щодо овочів, то дієтолог радить вживати темну листову зелень, таку як шпинат і капусту, адже вони є хорошим джерелом магнію – поживної речовини, яка також може допомогти підтримати сон.

“За можливості обирайте місцеві продукти, оскільки в сезон вони, як правило, свіжіші, містять більше поживних речовин і недорогі”, – порадила дієтолог Шеррі Грей.

Також фітнес-тренерка Аніта Луценко розповіла про головні продукти для схуднення. За її словами, вводити овочі у раціон варто поступово, якщо раніше ви їх не любили. В іншому випадку вашій травній системі може це не сподобатись.


Джерело