Чи розуміє кішка, коли ви з нею розмовляєте: експерти дали несподівану відповідь

258090bf13e43673024cfc980e344530

Джерело: unian.ua

Виявляється, кішки насправді розуміють, коли їхні господарі з ними розмовляють. Як пише Popular Science, дослідження, опубліковане в журналі Animal Cognition, показує, що кішки потенційно змінюють свою поведінку, коли чують голос господаря, звернений до них. При цьому коли голос звучить так, ніби господар звертається до іншої людини, кішки не звертають на нього уваги.

Дослідники з Університету Париж-Нантер у Франції вивчали поведінку 16 кішок (дев’ять самців і сім самок), визначаючи їхню реакцію на заздалегідь записані голоси, серед яких були як їхній господар, так і незнайомець. Диктори в записах використовували фрази як у тоні, орієнтованому на кішку, так і в тоні, орієнтованому на розмову зі співрозмовником-дорослою людиною.

Автори оцінювали інтенсивність поведінки кішок, що реагують на звук, включно з ворушінням вухами, розширенням зіниць, рухом хвоста і багато іншого, залежно від різних умов.

У першому випадку голос диктора змінювався з голосу незнайомця на голос господаря кішки. Десять із 16 кішок не реагували на аудіо з голосом незнайомця, який називає кішок на ім’я. Водночас, коли кішки почули голос господаря, який вимовляв їхні імена, реакція їхня була інтенсивнішою – вони повертали вуха в бік колонок, більше рухалися кімнатою. Автори стверджують, що цей “раптовий стрибок у поведінці” свідчить про те, що кішки могли відрізняти голос господаря від голосу незнайомця.

У другому випадку господар кішки говорив тоном, адресованим безпосередньо до неї. Десять кішок (вісім з яких були тими ж самими, що й у першому випадку) не демонстрували жодної реакції, коли почули аудіозапис, на якому їхній господар розмовляє тоном, більш орієнтованим на іншу людину, але реагували значно активніше, якщо господар говорив тоном, більш орієнтованим на кішку.

У третьому випадку незнайомці говорили як тоном, орієнтованим на дорослу людину, так і тоном, орієнтованим на кішку, і команда не помітила жодних змін у реакції кішок.

Зазначається, що через таку невелику вибірку результати не можна екстраполювати на всіх тварин, але автори в майбутньому планують повторити дослідження на кішках, які більш звикли до присутності незнайомців.

Раніше експерти розповіли, чи справді коти впізнають своїх господарів і чи знають вони, що належать тій чи іншій людині.