Чому коти люблять “полювати” на лазерні указки та чи корисно це для них

Коти можуть робити багато цікавих та незвичних речей, які непритаманні іншим тваринам. Вони ганяються за об’єктами, які рухаються, адже за своєю природою є хижаками. Видання Cattitude Daily пояснило, чому коти так полюбляють бігати за рухомими речами, а особливо за лазерною указкою.

Попри те, що ви добре годуєте свого кота, він має місце для сну та не повинен “битися на смерть” за шматок хліба в дикій природі, в думках вони все одно є тиграми, які готові щосекунди накинутися на свою здобич. 

“Ваш кіт має дивовижні рефлекси, коли справа доходить до того, що швидко привертає його увагу… як ця крапка, що імітує здобич, яка швидко пересувається вашою вітальнею. Чи думає ваш кіт, що світло – це миша або жук? Швидше за все, ні. Але для них це захоплююча гра, і вони хочуть брати в ній активну участь”, – зазначають у матеріалі.

Також фахівці стверджують, що коти є дуже розумними та спортивними. Цікавим є те, що їхній мозок набагато більше подібний до людського, ніж можна було уявити. Крім того, коти мають здатність добре бачити в темноті, через що світло, яке рухається від лазерної указки, дуже їх інтригує та вони хочуть його спіймати. 

“Це також тому, що колір, який вони бачать, не схожий на колір, який бачимо ми, коли дивимося на світло, що випромінюється лазерною указкою. Але що б ви не робили, ви ніколи не повинні світити їм прямо в очі. Не те щоб ви це робили, адже ви любите свого котячого друга. Якщо ви коли-небудь побачите, що хтось так робить, попросіть його припинити якнайшвидше. Це негарно і може зашкодити їхньому зору”, – попередили у публікації.

Проте якщо ви хочете погратися зі своїм котом, то є набагато кращі способи це зробити, ніж змушувати його чекати на несправжнє полювання, яке ніколи не закінчується. У зоомагазинах продаються іграшки для котячої риболовлі, завдяки яким ваш кіт зможе погратися і для нього це буде корисніше, ніж лазерна указка. Проте якщо ваш кіт все ж полюбляє нею гратися, то можете кинути йому кілька смаколиків у нагороду за те, що він так старається спіймати свою “здобич”.

Інші цікавинки про котів

Як відомо, коти не люблять, коли у вашій оселі двері зачинені в одну із кімнат, куди їм потрібно зайти, адже для них дуже важливо бути в курсі всіх подій у вашому житті. Фахівці назвали три неочікувані причини, чому все ж наші домашні улюбленці не полюбляють зачинені двері.

Також експерти пояснили, чому кіт не дає спати вночі. Як виявилось, це пов’язано з котячим циклом сну, який ще називають “сутінковий”. 

“У дикій природі ці часи з обмеженим освітленням ідеально підходять для полювання. Навіть у домашніх умовах коти відчувають природний інстинкт набігати кола по будинку, коли сонце наближається до горизонту. Цей інстинкт вкорінювався поколіннями, і навіть найчутливіший домашній котик не може йому протистояти”, – зазначили у Cattitude Daily.