Австралійці розповіли, як легко можна «омолодити» мозок

Експерти з університету Квінсленду в Австралії заявили, що мозок можна омолодити. З'явилися дані їхнього звіту.

У ньому сказано про те, що фізичні вправи запобігають небажаному накопиченню імунних Т-клітин у мозку та позитивно впливають на функцію мікроглії – допоміжного підтипу клітин нервової системи у мишей.

Вчені провели досліди на двох групах гризунів.

Тварини з першої групи до цього дотримувалися складеного спеціалістами тренувального плану та регулярно використовували бігове колесо.

Миші ж із другої групи не збільшували рівень фізичної активності.

Згодом дослідники проаналізували експресію генів в окремих клітинах мозку кожного гризуна.

З'ясувалося в результаті, що фізичні вправи значно впливають на експресію генів у мікроглії, допоміжних імунних клітинах центральної нервової системи, які підтримують функцію мозку.

Виявилося, що такі вантажі повертають патерни експресії генів у віковій за функціонуванням мікроглії до патернів, що спостерігаються в мікроглії молодих тварин.

Вказується також, що надання літнім тваринам доступу до бігового колеса запобігало і зменшувало присутність імунних Т-клітин у гіпокампі.

Пояснюється, що дані клітини зазвичай не виявляються в мозку в молодості, вони відіграють центральну роль у клітинній імунній відповіді, яка спрямована на розпізнавання та знищення інфікованих клітин та інших аномальних клітин.

Сказано, що збільшення їх кількості з віком може спровокувати небажані імунні реакції та запалення, що негативно позначається на роботі нейронів та когнітивних функціях.

Передбачається, що подібний терапевтичний ефект фізичної активності може виявлятись і у людей.

Резюмується, що тренування необхідні для людей похилого віку, які бажають зберегти або покращити свої фізичні та розумові здібності.

Раніше вчені з'ясували про нудьгу дещо моторошне.

Джерело