Англійський сніданок – як готувати. Чому так називається?

У багатьох людей сніданок в Англії асоціюється виключно з вівсянкою і чаєм. Але насправді це зовсім не так. Англійський сніданок – це вуглеводна і білкова бомба, яка не всім прийдеться до смаку. Хоча більшість англійців і туристів відмічають те, що це дійсно дуже смачно, хоч і дещо «занадто»  ситно. Проте після такого початку дня їсти не захочеться до обіду.

Що входить в англійський сніданок?

Сомерсет Моем – відомий британський драматург казав людям, що, якщо вони хочуть добре харчуватись у Англії, то потрібно їсти сніданок три рази на день. З чого ж він складається? Традиційно туди входить два смажених яйця, бекон, ковбаска, підсмажені помідори, тости, квасоля у томатному соусі. У різних регіонах інгредієнти можуть відрізнятися. Наприклад, безпосередньо у Англії туди ввійде бекон, омлет, помідори, підсмажені гриби, тости з маслом. Також можуть додавати чорний пудинг, боби, печеню з картоплі і капусти. У всіх регіонах подаються чай, кава або свіжий сік.

Як приготувати англійський сніданок? Якщо ви потрапите у Корнуолл, то там крім традиційних інгредієнтів ще будуть свинячий пудинг, картопляний корж. В Ірландії можуть додавати чорний та білий пудинги, печені боби, печінку, содовий хліб. Зазвичай, сніданок в Ірландії – це багет з начинкою. Його люблять їсти по дорозі на роботу.

Що входить в англійський сніданок?

В Ольстері подають содовий і картопляний хліб, а сніданок часто продають у магазинах швидкого харчування. У Шотландії можуть додавати кашу, квадратну шотландську ковбасу лорн, хаггіс – традиційну страву регіону, білий, чорний фруктовий пудинги, вівсяні коржики.

Не всі англійці люблять так снідати, але у Великобританії чимало закладів, які можуть порадувати відвідувачів такими стравами. Наприклад, стандартна страва у кафе Англії це – яйце, бекон, квасоля в соусі, помідори, хліб, чай або кава. Коштує такий сніданок у простих недорогих кафе – приблизно 5 з половиною фунтів. За окрему плату вам подадуть англійський варіант дерунів, смажену з картоплі і капусти, а також кров’яну ковбасу.

Деякі англійці мають дилеми з соусами. Наприклад, кетчуп кладуть на піджарку з капусти і картоплі, а брунатний соус на ковбаску. До речі, брунатний соус складається з кетчупу з патокою, фініків і оцту. А ще англійці часто не люблять, коли жовток торкається помідора. Деякі жителі Туманного Альбіону вважають, що яйця і квасоля мають лежати окремо. Англійці часто оцінюють смак страви по ковбасці. Якщо вона ароматна, хрустка і гарна, то вся їжа теж буде смачною.

Чому англійський сніданок так називається?

Є спеціальне Товариство англійського сніданку. За його даними ця страва з’явилася на початку позаминулого століття. Аристократи в Англії їли зранку дуже ситно перед полюванням або просто перед тим як перейти до своїх важливих аристократичних справ. Трохи пізніше з’явився середній клас, який міг собі дозволити такий сніданок. Саме він почав їсти зранку англійський сніданок. А ще пізніше так почали снідати робітники, адже вони зрозуміли, що така їжа – чудовий початок для перед важкою фізичною роботою.

Чому англійський сніданок так називається?

До 1950-х років ця страва стала національною і традиційною.

Цікаві факти про англійський сніданок

Англійський сніданок – дуже ситний. І для того, щоб його приготувати потрібен певний час. Але деякі англійці мають і  інші різновиди національних сніданків. Наприклад:

  • вівсяна каша – кашу варять на молоці. Додають цукор, яблука, банани чи інші сезонні фрукти, чи ягоди. Взимку можуть додавати джем;
  • тости – до підсмаженого хліба подають джем, мармелад, арахісову пасту, солоне масло (зазвичай воно продається готовим).
  • яєчня з беконом – теж англійський сніданок, але у спрощеному варіанті. Яйця підсмажують, бекон доводять до хрусткого стану. Додають тости. Інколи подають салат. Яйця, салат і бекон інколи кладуть на хліб і роблять сандвіч, який їдять на ходу;
  • яйця – пашот, варені або спеціальні, зварені до рідкого стану. Рідке яйце ставлять у підставку і їдять із шматочками сухарів. Опісля – тости із джемом.
  • вишукані сніданки – до яєць подають копчений лосось, спаржу, стручкову квасолю;
  • чай – зазвичай подають до тостів;
  • кава – до каш, солодкого і тостів з джемом;
  • какао, молоко, свіжий сік – для дітей.

Цікаві факти.

Зазвичай, сучасні англійці традиційний сніданок їдять на вихідні. Адже тоді більше часу, щоб його приготувати. А в будні дні обходяться його спрощеною версією.

Чому англійський сніданок – часта позиція в меню в Україні?

Українці люблять ситно поїсти зранку, тому дуже часто англійський сніданок є популярною позицією  у меню кафе і ресторанів. Звісно, можливо, не всі інгредієнти будуть використані, але яйця, бекон, ковбаска – будуть присутні. Де ж можна спробувати такі сніданки? Можна пошукати тематичні ресторани у англійському стилі або просто завітати у будь-який заклад європейської кухні. До того ж є заклади, які спеціалізуються виключно на сніданках або готують їх постійно. Крім того, ресторани при готелях часто пропонують такі сніданки. Особливо, якщо у готелях часто живуть іноземці.

Щоб самому приготувати англійський сніданок потрібно: взяти 2 курячі яйця, 2 ковбаски, 2 печериці, 2 шматочки бекону, 4 помідори черрі, а також 50 грим консервованої квасолі. Також необхідні сіль, перець, олія. зелень. В сковорідці обсмажити чисті і порізані печериці, ковбаски. У всього повинен бути золотавий колір. Обсмажити яєчню з рідким жовтком, покласти до тарілки. Тоді обсмажити помідори, бекон. Все викласти на тарілку. Прикрасити зеленню. Заварити чай чи каву.

Англійський сніданок не всім припаде до смаку. Але спробувати його варто, адже це дуже смачно та ситно.

Більше цікавої інформації читайте в рубриці Кулінарія на нашому порталі.

Джерело