Як обрати приватний будинок? ТОП порад для правильного і розумного вибору будинку

Багато людей вважає, що краще проживати в приватному будинку, ніж у квартирі. І, звісно, в цьому є свою «плюси»: свіже повітря, своя територія, сусіди, з якими можна взагалі не перетинатися, великий простір, відсутність шуму, можливість займатися господарством, вирощувати квіти, мати домашніх тварин, безпека для дітей і т.д. Але при цьому варто знати як вибрати приватний будинок правильно, щоб він приносив лише радість, а не проблеми.

Як вибрати приватний будинок: корисні поради

Для чого потрібен дім?

Для початку подумайте, навіщо вам необхідний заміський будинок: для проживання влітку, для відпочинку на вихідних, для постійного перебування? З огляду на це ви вже і будете обирати собі той дім, який необхідний. Адже є різниця між літнім заміським будиночком, де добре проводити теплі вечори і котеджем, який буде зігрівати і восени, і взимку. Звісно, ціна на такі будинки теж відмінна, тому відразу розраховуйте свій бюджет.

Де розташований будинок?

Можна купити неймовірний дім з великою кількістю кімнат, санвузлами, чудовою територією навколо і навіть великим городом… але він буде розташовуватися у далекому селі за сотню кілометрів від міста. Не всім підходить такий варіант, адже потрібно їздити на роботу, навчання, треба елементарна інфраструктура поряд. Тому для тих, хто працює в місті, ідеальним є варіант заміського будинку недалеко від міста, наприклад, за 10-15 кілометрів. Не забувайте і про те, що вам необхідне авто, адже не завжди до сіл «ходить» громадський транспорт.

До того ж, зважайте на розташування будинку: чи є поряд лінія електропередач, магістральна газова труба, водогін, якщо мова йде про новобудову без підключених комунікацій. Якщо ж купуєте уже готове «обжите» обійстя, то пригляньтеся до сусідів, чи є поряд магазин, школа, садок, нормальна дорога, чи далеко до траси. Важливо і те, щоб поряд не було хат-пусток чи великого нечищеного лісу, болота, де можуть водитися змії, сміттєзвалища чи заводу радіоактивних відходів.

Документи

Часто можна знайти ідеальний будинок, але з проблемами з документами. Вам обов’язково потрібно вивчити всі необхідні документи на дім. Все повинно бути в порядку. Крім того, поговоріть з сусідами, можливо, в них є якісь претензії. До того ж, підіть у орган місцевого самоврядування та дізнайтеся про всі документальні нюанси, пов’язані з домом. Не забудьте розпитати і про те, яка історія будинку чи ділянки. Інколи люди купують щось, а потім дізнаються, що живуть на місці, де колись було кладовище, сталися якісь трагедії чи інші події¸ які можуть погано впливати на особливо вразливих людей.

Міцний будинок

Якщо вам треба дім, то подивіться на нього після дощу або після зими. Тоді особливо видно всі недоліки. Адже ви зможете побачити сліди підтікання, проблемні місця. До того ж, подивіться на дах, підвал, адже там можуть бути протікання, стояти вода, бути вогко.

як вибрати приватний будинок

  • До того ж, подивіться на те, з чого зроблений будинок. Якщо з каміння і цегли, то там буде тепло. А якщо ж з деревини, то слідкуйте за тим, щоб були дотримані всі норми, за допомогою яких будинок буде теплим і безпечним.
  • Фундамент повинен бути цілим, там не може бути тріщин. Чим вищий фундамент, тим краще.
  • Подивіться на вікна, можливо, їх відразу треба змінювати. Обов’язково перевірте наявність всіх комунікацій, зрозумійте чи вони працюють.
  • Особливу увагу зверніть на тип опалення. Газове опалення зручне, але дороге. Твердопаливний котел економніший, але варто подумати про матеріали для опалення. З електричним опаленням на даний час все складніше, це не дуже хороший варіант для опалення. Дуже зручно, коли є піч або камін як запасний варіант.
  • У наш час особливою популярністю користуються будинки з хорошими підвалами. Якщо такого немає, зверніть увагу чи є поряд укриття.

Дуже добре, якщо ви звернетеся в спеціалізоване агентство чи до професіоналів. Адже інколи покупка заміського будинку – це тривалий і складний процес, який може затягнутися на довгий період, адже треба напевне знати як вибрати приватний будинок. А спеціалісти візьмуть всі турботи на себе і підберуть вам ідеальний варіант.

Джерело