У Києві люди почали вмирати від моторошної зарази

У Києві зафіксовано спалах моторошної зарази. Про ситуацію розповіла мерія української столиці.

У КМДА говорять про те, що з початку літа у місті госпіталізували 17 людей із діагнозом лихоманка Західного Нілу.

При цьому троє людей померли.

Директор департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург розповіла, що хворих прийняли до Свято-Михайлівської клінічної лікарні.

Уточнюється, що заразилися десять чоловіків та семеро жінок – жителі різних районів міста, у тому числі два з них були жителями Київської та Черкаської областей.

Повідомляється, що пацієнти потребували стаціонарного лікування через тяжкість стану.

На жаль, троє з них померли через тяжке ускладнення лихоманки – менінгоенцефаліту.

Варто додати, що в Україні вірус лихоманки Західного Нілу віднесений до І групи особливо небезпечних захворювань і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до ІV групи ризику.

Вірус подібний до інших, що викликає енцефаліти, і вірусу лихоманки Денге.

Пояснюється, що основним джерелом і резервуаром вірусу у природі є птахи, переважно перелітні, у яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів.

Важливо знати, що переносниками зарази можуть бути певні види комарів, які інфікуються при харчуванні кров'ю і можуть передати вірус людині або тварині.

Сказано, що дуже рідко можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.

Хвороба починається гостро: з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від двох до шести днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт чи енцефаліт.

На жаль, специфічної терапії проти цієї хвороби поки що немає, а її лікування симптоматичне.

Людей закликають: за перших ознак слід звертатися до лікаря і лікуватися під наглядом фахівця, повідомляючи про всі зміни свого стану.

Чиновниця резюмувала: «Щоб знизити ризики лихоманки Західного Нілу, рекомендується встановити москітні сітки, використовувати репеленти і одягати одяг, що прикриває тіло при відвідуванні парків і лісових зон. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека лихоманки знижується майже до нуля».

Раніше ми писали, що в Києві зростає кількість тяжкохворих на коронавірус.

Джерело: Фраза.юа