Топ-10 помилок на співбесідах: як не провалитися та отримати роботу мрії
Якщо ви хочете отримати посаду, дуже важливо не припускатися цих поширених помилок на співбесіді.
Співбесіди – той етап у пошуку роботи, який лякає багатьох. Завжди хочеться показати себе з найкращого боку потенційному роботодавцю.
Однак ваші шанси на те, щоб отримати бажану посаду, можуть “вбити” навіть, здавалося б, незначні нюанси. Sky News зібрав 10 поширених помилок на співбесідах, яких варто уникати.
1. Невідповідний одяг
Керуючий директор агентства цифрового маркетингу Blaze Media Пол Веблі, каже: “Якщо ви приходите на співбесіду в маркетингове агентство, одягайтеся ошатно. Не потрібно бути в костюмі. Це мило, якщо ви в ньому, але просто одягніться так, як ви плануєте одягатися на цю роботу”.
Ви також можете переглянути соціальні мережі або сайт компанії – там може бути безліч фотографій команди, яка працює в офісі. Ви з легкістю розберетеся, який одяг там носять.
2. Помилки під час рукостискання
Пол Веблі радить претендентам навчитися правильно потискати людині руку. Час від часу вам доведеться робити це на будь-якій роботі, стверджує він.
“Немає нічого більш відразливого, ніж мляве рукостискання. Міцне, ввічливе рукостискання – це базова навичка в бізнесі та за його межами”, – наголосив він.
3. Скарги
Веблі поділився історією, як на одній зі співбесід людина сказала, що, на її думку, вона не повинна приходити в офіс на співбесіду.
“Це було для офісної посади. Якщо вони не вважають за потрібне приходити до офісу, значить, ця робота не для них”, – каже він.
4. Ви не перевірили свою техніку
Старший консультант рекрутингової компанії Cherry Pick People Тас Равенскрофт каже: “Якщо не звернути уваги на такі деталі, як місце проведення співбесіди або використовувана платформа (наприклад, Teams), і не перевірити своє обладнання заздалегідь, це може негативно вплинути на процес співбесіди”.
5. Погані відгуки про попередніх роботодавців
Роботодавці помічають, що іноді кандидати почуваються надто комфортно на співбесіді та вирішують розповісти про свій минулий досвід у негативному ключі. Це є великим табу.
“Замість цього я раджу зосередитися на отриманих уроках і на тому, як ви розвивалися, долаючи труднощі у своїй карʼєрі”, – додав Равенскрофт.
Ставити запитання наприкінці співбесіди – завжди правильний крок. Це показує, що ви зацікавлені, залучені в процес і хочете отримати можливість обійняти цю посаду.
“Я б сказав, що на першій співбесіді можна запитувати про культуру компанії, щоденні завдання, очікування від цієї ролі, про те, хто краще за всіх справляється з роботою і чому?”, – каже Равенскрофт.
При цьому він радить уникати запитань, пов’язаних із пільгами, оплатою лікарняних тощо.
7. Відсутність ентузіазму
Керуючий директор імпортера італійських продуктів харчування Tenuta Marmorelle Майк Карлуччі каже, що проявляти ентузіазм на співбесіді дуже важливо.
“Зараз багато людей подають заявки на все і вся. Вони подають заявки на сотні вакансій. У результаті ви отримуєте претендентів, які не відчувають ентузіазму або пристрасті до ролі чи сектору, оскільки розглядають це просто як роботу. Зараз мало хто шукає справжню карʼєру. У нашій галузі, харчовій промисловості, необхідно мати пристрасть та ентузіазм”, – розповів він.
8. Занадто багато розмов
Засновник компанії Executive Career Jump Ендрю Макускілл каже: “Іноді це повʼязано з нервами, іноді – із зайвою замисленістю, а найчастіше – з тим, що питання надто широкі, що змушує людей говорити багато і сподіватися, що правильна відповідь знаходиться десь поруч”.
Зі свого боку глобальний керуючий директор Reed Ян Ніколас зазначає, що поширена помилка, якої припускаються люди, – це продовження розмови після того, як вони вже дали відповідь на запитання.
“Деякі інтервʼюери можуть спеціально залишити паузу, щоб подивитися, як співрозмовник відреагує під тиском, тож будьте впевнені у своїх словах і знайте, коли зупинитися”, – радить він.
9. Непідготовленість
Директор Robert Walters UK Хабіба Хатун каже, що непідготовленість кандидатів означає, що вони не вивчили компанію, не знають ключових аспектів ролі, на яку претендують, і не можуть установити звʼязок між своїм резюме й досвідом роботи та роллю.
“Більшість інтервʼюерів легко вловлюють, що кандидат прийшов непідготовленим, і, коли вони це роблять, то швидко втрачають до нього інтерес”, – пояснює Хатун.
Майк Карлуччі також зазначив, що дуже важливо витратити пʼять хвилин на те, щоб зайти на сайт компанії, подивитися, чим вона займається, як вона починала свою діяльність тощо. Це виділить вас серед десятків інших претендентів.
10. Спізнюватися або приходити занадто рано
Керуючий директор компанії Recruitment Experts Джеймс Роу радить приходити на співбесіду на 20 хвилин раніше призначеного часу, щоб у вас був час підготуватися.
“Але не входьте занадто рано! Поява за 5-10 хвилин до початку співбесіди показує, що ви пунктуальні, але не квапте менеджера з підбору персоналу… їм теж потрібні перерви!” – наголосив він.