Що станеться з вашим тілом, якщо щодня їстимете кеш’ю
Кеш’ю є гарним джерелом заліза, селену та цинку.
Ненасичені жири відіграють важливу роль у знятті запалення та зниженні рівня холестерину в організмі людини. У цьому вам може допомогти така рослина, як кеш’ю. Відомо, що ключовим ненасиченим жиром у кеш’ю є олеїнова кислота, яка робить оливкову олію корисною для здоров’я. Видання Health Digest розповіло, чому щоденне вживання кеш’ю може знизити ризик серцевих захворювань.
Відомо, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів виключило кеш’ю з переліку корисних для здоров’я горіхів, адже в ньому є занадто багато насичених жирів, які зазвичай впливають на рівень холестерину. Проте 40% насичених жирів кеш’ю походить від стеаринової кислоти, яка має незначний вплив на рівень холестерину.
У дослідженні, яке було опубліковано у 2017 році в “Американському журналі клінічного харчування”, намагалися з’ясувати, як кеш’ю впливає на рівень холестерину. Люди, які споживали від 28 до 64 грамів кеш’ю на день, знизили рівень холестерину майже на 4% за 28 днів порівняно з вживанням картопляних чипсів. Також вони знизили рівень холестерину ЛПНЩ майже на 5%.
“Ще одним фактором ризику серцевих захворювань є високий кров’яний тиск. Метааналіз 2019 року в журналі Current Developments in Nutrition об’єднав результати п’яти досліджень, які вивчали вплив кеш’ю на кров’яний тиск і рівень холестерину. Хоча аналіз не виявив значних змін у рівні холестерину, кеш’ю справді знижує рівень тригліцеридів. Кеш’ю також може знизити систолічний артеріальний тиск на 5 пунктів і діастолічний артеріальний тиск на 1 пункт”, – йдеться у публікації.
Також відомо, що олеїнова кислота, яка є в кеш’ю, корисна не тільки для здоров’я серцево-судинної системи. За оглядом 2020 року в журналі Advances in Nutrition, дієти на основі цієї кислоти, можуть зменшити кількість черевного жиру, стимулювати використання організмом енергії та допомогти регулювати споживання їжі.
Крім того, у статті 2023 року в журналі Nutrients з’ясували, що олеїнова кислота впливає на гнучкість клітинних мембран та експресію генів, а також підвищує антиоксидантний захист людини та бореться із запаленням.
Своєю чергою білок, який міститься в кеш’ю, може стати гарним перекусом для підтримки почуття ситості. Також кеш’ю забезпечує 20% добової норми магнію, який допомагає регулювати кров’яний тиск і роботу нервової системи. Ця рослина є хорошим джерелом заліза, селену та цинку.
“Навіть вживання двох порцій на тиждень може знизити частоту серйозних серцево-судинних подій і смертності серед людей, які страждають на серцево-судинні захворювання”, – запевнила доктор Мусталі Дохадвала.
Також стало відомо, що буде з вашим кров’яним тиском, якщо пити смузі щодня. За словами вчених, чим більше ви з’їдаєте фруктів і овочів, тим нижчий ризик розвитку гіпертонії.
“Пам’ятайте, що смузі не обов’язково корисні для здоров’я, якщо ви не контролюєте інгредієнти, особливо в смузі, куплених у магазині. Вони часто містять доданий цукор, а не натуральний. Крім того, те, що ви п’єте корисні смузі, не означає, що вони не містять калорій”, – зазначили у Health Digest.