Що робити, якщо у бак залили бензин замість дизпалива або навпаки? Поради для автомобілістів

Помилки під час заправки авто можуть здатися дивними і абсурдними, але вони трапляються регулярно. Особливо часто вони трапляються у людей, які змінюють транспортні засоби, їздять на робочому транспорті або переходять на інший тип пального. Як вчинити, якщо в баку виявилося недозволене пальне? Які наслідки наступного рівня недбалості, якщо водій не тільки заправив бак неправильним пальним, але й від’їхав від АЗС на цьому пальному? Бензин замість дизпалива і навпаки: до яких наслідків може призвести заливання не того пального в бак?

Не треба довго пояснювати, чому і яким чином можна залити не те пальне в не той бак. Скажемо лише, що залити дизельне пальне в бензиновий автомобіль важче, ніж бензин в дизельний. Це пов’язано з тим, що дизельні пістолети мають наконечник більшого діаметру, ніж бензинові, і не підходять до заливної горловини легкового автомобіля.

Що робити, якщо двигун ще не запускали

Якщо ви виявили неправильну заправку одразу після цієї дії, перше і найголовніше, що потрібно зробити – не запускати двигун. Також не повертайте ключ запалювання. Увімкнення замка запалювання активує паливний насос, який підвищує тиск у паливній системі і дозволяє всмоктувати рідину з бака. Однак паливо (точніше паливна суміш) залишається в баку і не потрапляє в паливну систему до моменту запуску двигуна. Це означає, що відбувається лише невелика втрата.

Що робити в такому випадку, залежить від того, з чиєї вини це сталося. У будь-якому випадку, варто почати з того, що по можливості від’їхати подалі від АЗС (при цьому важливо не запускати двигун). Далі є два варіанти. Якщо винен власник, автомобіль необхідно відвезти в гараж, звідки викликати евакуатор, щоб видалити з баку неправильне паливо і залити правильне. Крім того, ви можете зателефонувати в сервіс паливних насосів, який спеціалізується на вирішенні подібних проблем.

Якщо неправильне пальне залив працівник АЗС, проблема має бути вирішена за рахунок АЗС. Мережі заправок можуть мати контактну особу або сервісний відділ для таких випадків. Менші АЗС, однак, можуть викликати поліцію та збирати докази провини АЗС (чеки, записи з камер відеоспостереження, зразки пального в баку) власним коштом. Після цього їм доведеться компенсувати через суд витрати на евакуацію транспортного засобу та витрати на очищення паливної системи, понесені заправною станцією.

Бензин замість дизпалива і навпаки: що робити, якщо помилку виявлено після початку руху?

Якщо після заправки водій не знає про несправність, сідає за кермо і починає рух, а проблему виявляє лише на півдорозі, перше, що потрібно зробити, знову ж таки, просто: якнайшвидше зупинити двигун. Потім процес продовжується з буксируванням, обслуговуванням та звітуванням. Однак просто злити паливо з бака вже недостатньо. Необхідно ретельно промити паливну систему, щоб з’ясувати, на що вплинуло неякісне паливо.

Чому дизельне пальне небезпечне?

Бензин в дизельних автомобілях є більш серйозною проблемою, ніж дизельне паливо в бензинових автомобілях. Це пов’язано з властивостями пального та дорогою паливною системою, яка створює тиск у сотні бар. Дизельне паливо – це густа і масляниста рідина, яка виконує роль мастила в паливній системі. Бензин, з іншого боку, легший і менш мастильний, тому всі пари тертя зношуються набагато швидше при роботі на бензині.

Крім того, дизельні двигуни, що працюють на бензині, страждають від детонації. Дизельне паливо важко запалюється і повільно згорає. Бензин, з іншого боку, характеризується своїм октановим числом, яке вказує на легкість його самозаймання. Тому, якщо в дизельний двигун з високим ступенем стиснення додати бензин, за певних умов він може спалахнути швидше, ніж зазвичай, що призведе до детонації. Вибух має руйнівний вплив на циліндро-поршневу групу.

Слід також зазначити, що проблеми не обходять стороною паливо різної щільності. Наприклад, бензин має меншу густину, ніж дизельне паливо, і обидва вони можуть розшаровуватися в нерухомому транспортному засобі. Однак, коли одне паливо заливається в інше під час руху, вони добре змішуються, а паливний насос покращує цей процес. Тому все вищесказане стає дуже важливим, коли кількість бензину в баку більша, ніж дизельного палива.

Чому небезпечно заливати дизельне пальне в авто на бензині?

Заливка дизпалива в бензиновий автомобіль з меншою ймовірністю призведе до дороговартісних проблем. Завдяки своїй високій густині дизельне пальне швидко осідає на дні бака і потрапляє в паливну систему. Тому, коли двигун запускається, солярка, змішана з бензином, швидко заповнює паливну систему. Бензиновий двигун, ймовірно, може працювати на такому коктейлі, але при цьому будуть чітко проявлятися такі проблеми, як зниження тяги, перевірка запалювання двигуна, чорний дим, що виходить з труб, та інші несправності.

Перелік завдань і необхідних інвестицій коротший, ніж для бензину. Звичайно, необхідно замінити паливний фільтр, перевірити і почистити свічки запалювання. Вся паливна система повинна бути очищена і злита. Якщо двигун оснащений безпосереднім впорскуванням, форсунки також можуть пересихати, а паливний насос (особливо його штовхач) може бути перевантажений. Також, як і у випадку з дизелем, тривала робота на бензино-дизельній паливній суміші може пошкодити каталізатор.

Бензин замість дизпалива і навпаки: що може піти не так

Траплялись випадки, коли через помилку з типом пального горіли кільця, плавились поршні, ламались паливні насоси та інші серйозні проблеми, пов’язані з неправильною заправкою, суперечать багатьом людям, які просто промивають свої системи, повністю зливають бензинову/дизельну суміш, заправляють правильне паливо і продовжують їздити “без проблем”. Насправді, ні те, ні інше не слід сприймати як істину.

Проблеми з паливною системою дуже можливі, але не гарантовані, і ніхто ніколи не розбирав і не виводив з ладу двигун, який не “постраждав” від несправності після роботи на паливному коктейлі. При низьких навантаженнях і на холостому ходу як дизельні, так і бензинові двигуни легко перетравлюють непридатне паливо, але навіть бензин може закипіти, якщо паливний насос перегрівається на високих обертах і не проводиться його змащення.

бензин замість дизпалива

Єдиний випадок, коли змішування бензину з дизельним паливом або навпаки не призводить до пошкодження – це якщо було додано значну кількість неправильного палива. У цьому випадку можна залити в бак правильне пальне, видалити суміш з бака в безпечному для двигуна режимі і регулярно заправлятися, щоб поступово зменшити концентрацію “сторонніх домішок”.

Ще одна хитрість – залити в бак, наприклад, масло для двотактних двигунів або присадки для дизельного палива. Втім, якщо дизпаливо не містить занадто багато бензину, його можна проігнорувати, але якщо співвідношення вже помітне, можна скористатися такою порадою на свій страх і ризик в ситуації, коли треба їхати і немає іншого вибору, окрім як викликати допомогу. В іншому випадку краще не експериментувати, не заливати бензин замість дизпалива і навпаки, і хоча б оплатити виклик евакуатора для відкачування суміші з бака і його очищення.

Джерело