Рада суттєво посилила відповідальність за ухилення від мобілізації

У четвер, 9 травня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення. Документ підвищує штрафи для ухилянтів.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

Список захворювань, які звільняють від мобілізації: Міноборони оновило перелік

256 депутатів з усіх фракцій підтримали в цілому законопроєкт про адміністративні правопорушення та КК щодо посилення відповідальності за військові правопорушення № 10379.

Документ передбачає:

  • нові статті щодо відповідальності про порушення військового обліку;
  • збільшено строки адміністративної відповідальності та адміністративного затримання;
  • введення кримінальної відповідальності за відмову від медичного огляду під час мобілізації.

Пропонуються збільшення розмірів штрафів і тривалості адміністративного затримання (до трьох років).

Мінімальна сума штрафу за порушення, передбачені цими статтями, становитиме 8500 гривень (порівняно зі 510 гривень раніше), а максимальна — 204 000 гривень (порівняно зі 8500 гривень раніше).

Порушників зможуть затримувати на термін до трьох діб.

За словами Геращенко, тепер санкції за порушення військового обліку жорсткіші, ніж за деякі військові правопорушення — наприклад, за дезертирство.

До другого читання було пом’якшено деякі статті, зокрема стосовно адміністративних стягнень. Наприклад, за порушення правил військового обліку штрафи тепер становлять 200−300 мінімумів, а за порушення законодавства про оборону і мобілізацію — 300−500 мінімумів.

Геращенко заявила, що законопроектом може передбачатися блокування рахунків і майна, оскільки суми штрафів можуть бути занадто великі для громадян.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. Рішення підтримали 283 нардепів, документ набуде чинності через місяць після підписання президентом, тобто 18 травня.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило статус телеканалів, що беруть участь у телемарафоні “Єдині новини”, як критично важливих, та надало журналістам цих каналів бронь від мобілізації.

Варто зазначити, до списку “критично важливих для забезпечення життєдіяльності населення” підприємств, окрім телеканалів потрапив й ДП “Пересувний цирк України”, працівникам якого також забезпечили бронь від мобілізації.