Названо 7 ситуацій, у яких не варто говорити слово “вибач”
Є кілька речей, за які ніколи не потрібно вибачатися.
У слові “вибач” міститься величезна сила. Воно може загоїти рани, але, як і для будь-якого іншого інструменту у вашому емоційному арсеналі, для нього є свій час і місце.
Ми всі бували в ситуаціях, коли говорили “вибач”, коли в цьому не було потреби – можливо, щоб зберегти стосунки, або за звичкою. Але це маленьке слово може втратити своє значення, якщо ми будемо використовувати його занадто вільно. Портал Hackspirit назвав 7 ситуацій, коли “вибач” краще не говорити.
1. Коли ви висловлюєте свої справжні почуття
Емоції – це фундаментальна частина нашого людського досвіду. Вони формують нашу взаємодію з іншими людьми і забарвлюють наш світ. Але як часто ми говоримо “вибач”, коли висловлюємо щирі почуття?
Можливо, ви почувалися винним за те, що злилися чи сумували, або вибачалися за те, що виявляли захоплення з приводу чогось, що інші, схоже, не оцінили.
Але ось у чому річ: ваші почуття обґрунтовані, і ви маєте повне право їх висловлювати. Коли ви говорите “вибач” за вираження своїх справжніх почуттів, ви, по суті, вибачаєтеся за те, що були собою. А це те, за що ніколи не потрібно вибачатися.
2. Коли ви не винні
Це може здатися простою порадою, але ви здивуєтеся, як часто ми перепрошуємо за речі, в яких просто немає нашої провини. Це може бути помилка колеги на роботі або запізнення через затори на дорогах.
Але якщо ви говорите “вибачте”, коли ви не винні, з часом це може знизити вашу впевненість у собі. Хоча завжди важливо виявляти співчуття і розуміння, є й інші способи висловити їх, не звалюючи на себе тягар того, що було не у вашій владі.
3. Під час встановлення кордонів
Особисті кордони мають вирішальне значення для підтримання здорових стосунків. Вони гарантують, що ваші потреби будуть задоволені, і ви почуватиметеся в безпеці.
Але скільки разів ви говорили собі “вибач”, коли встановлювали кордони? Можливо, ви почувалися винним або боялися когось образити. Але вибачатися за встановлення кордонів – все одно що вибачатися за турботу про себе, а це ще одна з речей, за які ніколи не варто вибачатися.
4. Під час ухвалення особистих рішень
Щодня ми ухвалюємо рішення, які визначають наше життя. Від того, що ми їмо на сніданок, до того, яку кар’єру ми обираємо, – усі ці рішення є основою нашої індивідуальності.
5. Коли вам потрібно побути на самоті
Ми живемо у світі, де час наодинці з собою часто прирівнюється до самотності. Але це далеко не так. Такі періоди необхідні для самоаналізу, творчості та відновлення сил. І все ж, скільки разів ми вибачаємося за те, що нам потрібно трохи часу “для себе”?
Ви не поводитеся антисоціально або грубо, якщо приділяєте час собі. Ви просто поважаєте свої потреби і благополуччя. Тож наступного разу, коли ви відчуєте необхідність відступити і відновити сили, зробіть це без жодних вибачень. Ви в боргу перед собою.
6. Коли відстоюєте те, у що вірите
У світі, який стає дедалі поляризованішим, відстоювання того, у що ви вірите, іноді зустрічає опір. Легко відчути, що ви маєте вибачитися, щоб зберегти гармонію. Однак відстоювати свої права – це те, що ніколи не потребує вибачень.
Як одного разу сказав Мартін Лютер Кінг-молодший, “наше життя закінчується того дня, коли ми починаємо мовчати про речі, які мають значення”. Ви маєте право на свої цінності та переконання, і їх вираження не має бути приводом для вибачень.
7. Коли ви просто залишаєтеся собою
Ви ніколи не маєте казати “вибач”, коли ви просто поводитеся як зазвичай.
У світі, сповненому очікувань і вимогою відповідати цим очікуванням, люди часто просять вибачення за свої захоплення, зовнішність або навіть мрії.
Але ось груба і чесна правда: ви ніколи не повинні відчувати необхідність вибачатися за те, що ви такі, які є. Ви унікальні, і це потрібно святкувати, а не вибачатися за це. Ваші примхи роблять вас цікавим, ваші пристрасті роблять вас живим, ваша зовнішність – це частина вашої особистості, а ваші мрії – це дорожня карта вашого майбутнього.