Названо 12 беззаперечних ознак того, що людина колись була бідною
Джерело: unian.ua
Деякі звички вкорінюються і зберігаються навіть тоді, коли фінансові обставини покращуються.
Зростання в бідності або нестача грошей у дорослому віці може суттєво вплинути на життя людини, формуючи її звички, погляди та цінності, які зберігаються навіть після того, як її фінансове становище покращиться.
Навіть коли людина досягла більш стабільного і комфортного життя, часто у її поведінці є ознаки, які свідчать про те, що людина подолала фінансові труднощі. Про них розповів ресурс New Trader U.
1. Ощадливість і звичка шукати вигідні пропозиції
У людей, які були в скрутному фінансовому становищі, часто розвивається гостре око на знижки та вигідні пропозиції. Вони завжди шукають способи заощадити гроші, використовуючи купони, чекаючи розпродажів або порівнюючи ціни в різних магазинах.
Ці звички вкорінюються і зберігаються навіть тоді, коли фінансові обставини покращуються.
2. Схильність до накопичення та заощадження
Страх дефіциту коштів чи якихось речей може призвести до потреби їх накопичувати. Йдеться не лише про гроші, а й про такі речі як їжа, туалетні приналежності або господарські товари, навіть якщо у людини є кошти, щоб придбати їх у разі потреби.
3. Надання переваги ремонту над заміною речей
Зростання в бідності часто прививає вміння задовольнятися тим, що маєш, у тому числі розвивати навички ремонту та догляду за речами. Ті, хто пережив фінансову скруту, цінують продовження терміну служби своїх речей, а не їхню заміну.
Таке мислення може зберігатися навіть тоді, коли заміна речі стає економічно вигіднішою.
4. Тривала тривожність, повʼязана з фінансами
Досвід бідності може призвести до хронічного занепокоєння щодо грошей, яке зберігатиметься ще довго після того, як обставини покращилися. Ця тривожність проявляється як постійний страх повернутися до стану бідності, навіть після досягнення фінансової стабільності.
Вона може впливати на повсякденне життя та прийняття рішень, наприклад, на вибір більш стабільної і безпечної роботи замість більш ризикованої, але потенційно більш винагороджуваної.
5. Знаходження радості в простих задоволеннях
Ті, хто пережив бідність, часто глибоко цінують прості, недорогі радощі. Ці прості задоволення, такі як домашня їжа, прогулянка в парку або щира розмова з коханою людиною, мають особливе значення для людей, які пережили фінансову скруту.
6. Дискомфорт від витрат на несуттєві речі
Зростання в бідності може призвести до почуття провини або дискомфорту, коли витрачаєш гроші на несуттєві речі. Навіть досягнувши фінансової стабільності, люди можуть боротися з бажанням дозволити собі розкішні речі чи враження.
Цей внутрішній конфлікт виникає через вкорінену звичку до ощадливості та переконання, що гроші слід заощаджувати або витрачати на практичні потреби, а не на легковажні бажання.
Досвід бідності може сприяти формуванню сильної трудової етики та прагнення до успіху. Ті, хто виріс у бідності, розуміють цінність важкої праці і часто готові докладати додаткових зусиль, щоб забезпечити краще майбутнє для себе та своїх близьких.
8. Пріоритет практичності та функціональності
Приймаючи рішення про покупку, люди, які мали проблеми з фінансами, часто надають перевагу практичним, функціональним речам, а не предметам розкоші. Вони підкреслюють цінність і корисність, шукаючи товари, які будуть служити довго.
9. Небажання марнувати їжу
Досвід нестачі їжі може призвести до того, що у тих, хто виріс у бідності, з’являється сильна відраза до марнотратства. У них можуть розвинутися такі звички, як збереження залишків їжі та перепрофілювання інгредієнтів, щоб мінімізувати відходи.
10. Щедрість по відношенню до нужденних
Ті, хто пережив бідність, часто розвивають сильну емпатію і щедрість по відношенню до інших, хто цього потребує. Знаючи, що таке фінансові труднощі, вони з більшою ймовірністю підтримають тих, хто опинився в подібній ситуації, чи то часом, чи порадою, чи іншою допомогою.
11. Вдячність за маленькі розкоші
Для тих, хто пережив бідність, маленькі розкоші мають особливе значення. Вишукана кава, новий одяг або вечір у ресторані можуть бути дорогими моментами, які уособлюють прогрес і досягнення.
12. Перевага досвіду над матеріальними благами
Зростання в бідності часто призводить до того, що досвід і стосунки стають більш цінними, ніж матеріальні цінності. Спільні моменти, такі як сімейні обіди, душевні розмови або незабутні прогулянки, мають перевагу над придбанням дорогих речей.