Китай хоче першим “захопити” Місяць і побудувати там базу: плани були розкриті до 2050 року

Джерело: unian.ua

Китай планує побудувати місячну базу на південному полюсі Місяця, щоб створити мережу вузлів як на поверхні супутника Землі, так і на її орбіті, пише Space. Як повідомляє джерело, дорожню карту ILRS (“Міжнародної місячної дослідницької станції”) було презентовано ще 2021 року Китаєм і Росією.

Як заявляє медіа, там значився план зі створення базової місячної бази в період з 2030 по 2035 рік за допомогою запусків надважких ракет. Уже 2024 року Китай, на другій Міжнародній конференції з дослідження глибокого космосу, представив більш “просунуті” плани ILRS, які збираються реалізувати у два етапи.

Перший хочуть завершити до 2035 року; другий, який включає розширену модель бази, – до 2050 року, за словами головного конструктора китайського проєкту з дослідження глибокого космосу У Яньхуа, пише ЗМІ.

Як заявляють експерти, серед додаткових деталей проєкту міститься інформація про використання ядерної, сонячної та радіоізотопної енергії для живлення станції на Місяці. Крім того, медіа звертає увагу на те, що буде створено інфраструктуру для зв’язку “Земля-Місяць” і буде доставлено транспортні засоби – безпілотні далекобійні автомобілі, апарати, що “стрибають”, тощо.

Розширена модель ILRS має стати основою для майбутніх висадок на Марс.

Дослідження космосу

Нагадаємо, раніше УНІАН повідомляв, що вчені “впритул” підійшли до того, щоб зрозуміти дивну форму та екстремальний рельєф Марса. Це можливо завдяки вивченню загубленого супутника “Червоної планети”, який набагато більший за “Деймос” і “Фобос”.

Крім того, вчені попереджають, що у Землі наприкінці вересня з’явиться ще один супутник. Ним стане астероїд, який рухається за своєю траєкторією, але на “мить” його захопить земне тяжіння.